Skocz do zawartości

Nie działa ABS, Licznik bład u2108


Gość yorgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż taki problem świeci się kntrola abs, samochód z kluczykiem i nie działa prędkościomierz przebieg itd, na początku raz działało raz nie różnie, teraz nie działa wcale, na komputerze wyszło U2108 - CAN-BUS - brak komunikacji z ABS. Teraz pytanie co z tym zrobic? odpinałem kostkę od pompy wszystko czyste nie zaśniedziałe, może to mieć jaieś związek z tym że były problem z akumulatorem i teraz jest wymieniony na inny? Z góry dziękuje za każdą Pomoc Pozdrawiam

 

Samochód Astra H 1.3 CDTI 90km 2006

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Kiedyś w corsie miałem podobny problem, okazało się że uszkodzona była wiązka znajdująca się w podszybiu auta.

Wydaje mi się że raczej sam tematu nie ograniesz tylko potrzebny Ci jakis dobry elektryk samochodowy. Tak skończyło się w moim przypadku.

 

 

A teraz od czasu do czasu glupieje mi wskazówka od obrotomierza ale już przestałem sie tym przejmować bo niby wszystko ok a czasem głupieje.

Edytowane przez przeemmek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w corsie miałem podobny problem, okazało się że uszkodzona była wiązka znajdująca się w podszybiu auta.

Wydaje mi się że raczej sam tematu nie ograniesz tylko potrzebny Ci jakis dobry elektryk samochodowy. Tak skończyło się w moim przypadku.

 

 

A teraz od czasu do czasu glupieje mi wskazówka od obrotomierza ale już przestałem sie tym przejmować bo niby wszystko ok a czasem głupieje.

 

a u mnie znów obrotomierz działa, jest problem tylko z prędkościomierzem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Wydaje mi się żę to bębdzie podobno usterka. U mnie do tego czasami jest błąd który jest nieobecny w stylu brak połączenia z magistrala can.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy u mnie przestal dzialac predkosciomierz nie dzialal jednoczesnie abs (swiecila sie tylko kontrolka na zegarach), czyli podobnie jak u ciebie. wystarczylo ze podlaczylem samochod pod komputer i pokazal mi on na ktorym kole nie jest odczytywana predkosc. w moim przypadku bylo to spowodowane urwaniem sie tego kabelka przy piascie przedniego lewego kola. mozna to bylo zlutowac, ale bylo to rozwiazanie na krotka mete. wymienilem piaste na nowa, i wszystko zaczelo chodzic jak nalezy, (pokazywal predkosc, abs dzialal). przyjrzyj sie jeszcze raz dokladnie tym czujnikom na wszystkich kolach, bo bycmoze w tym tkwi problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności