Skocz do zawartości

Nie wchodzi powyżej 2k obrotów - Corsa D


Gość Flover

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka emisji spalin. Po podłączeniu pod komputer wykazało, że olej jest złej jakości. W związku z tym wymieniłem olej oraz filtry. Po całym zabiegu kontrolka niezgasła i cały czas komputer twierdził, że olej jest złej jakości. Po tygodniu pojawił się problem. Za każdym razem gdy w czasie jazdy chce przekroczyć 2tyś obrotów samochód jakby gasł i spowrotem się zapalał natomiast na postoju zaczynają pulsacyjnie spadać obroty. Samochód ma przejechane 88600km i posiada DPF. Metodą gaz+hamulec pokazuje jakieś błędy, ale nie potrafie ich odczytać. Zamieszczam link do filmu z tymi błędami

Corsa D - bledy

 

Z góry dziękuje za jakieś naprowadzenie na problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Sama wymiana oleju nie usunie błędu. Musisz skasować inspekcje niestety przy tym błędzie tech lub op-com. Potrzebny Ci będzie też cardpass auta bo musisz mieć czterocyfrowy security cod.

 

Stawiam że masz zapchanego dpfa i być może egr też sie wiesza. Pilnujesz wypaleń dpfa??? Nie gasisz autka podczas wypalania??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie gasze samochodu podczas wypalania dpfa. Robie sobie wtedy wycieczki i trzymam obroty powyzej 3k

 

@edit

Gdy kupowałem auto miało zapchanego dpfa. Czyszczony był gdzieś w listopadzie/grudniu

Edytowane przez Flover

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Może przyczyny trzeba poszukać w układzie

paliwowym, wymienić filtr paliwa i jakie

zalałeś ostatnio paliwo, bo różnie bywa z ON.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

To nie od paliwa, w tym silniku jest problem po wypalaniu dpfa resztki ropy spływają do oleju i dlatego wyskakuje ten błąd. Ogólnie dla mnie dpf to ustrojstwo. Kiedyś byłem za tym że jeśli ktoś to zamontował to ma być, dbałem wypalałem huhałem a to dziadostwo i tak robiło swoje dlatego usunąłem i mam spokój.

 

Musisz sprawdzić stan nasycenia dpfa bo może on się i wypala ale jest już zapchany i jego pojemność jet mniejsza.

A jeszcze jedna myśl jak nie wchodzi powyżej 2000 obrotów może ci się przełączył w tryb serwisowy ze względu na błędy trzeba by kompa podpiąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu masz zapchany dpf, w stopniu takim że auto samo nie jest go w stanie dopalic, stąd błąd emisji spalin i przy okazji on rozrzedza olej i stąd olej złej jakości...

 

Albo jedź do serwisu na dopalanie filtra albo prościej jechać go usunąć i miec raz na zawsze święty spokój...

 

A na obroty nie wchodzi ponieważ zapala się czek i auto przechodzi w tryb awaryjny...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problemem okazał się EGR i coś jeszcze. Niestety nawet panowie z ASO nie wiedzą dlaczego auto zaczęło działać i liczą na to, że problem nie powróci. Podejrzany był także sterownik silnika. Po diagnozie trwającej tydzień okazało się, że sterownik jest sprawny. W czasie kiedy sterownik został wysłany do Warszawy, panowie w ASO poprawili luty w silniku, ale jak już wspomiałem, mechanicy nie sądzą żeby akurat to pomogło.

Edytowane przez Flover

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak problem z egr to pewnie się zawiesza szykuj się na wymiane;)

Ja tak mialem że wieszał się co jakiś czas aż wkońcu przyszła pora na jego wywalenie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności