Skocz do zawartości

swap z1.6 16v na 1.8 16v


Gość maniekk86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniekk86

Witam mój silnik wyzionął ducha ale chce mieć troszkę mocniejszy silnik zależy tez czy koszta nie będą za duże 1.8 to wtedy 1.6 , odnośnie swap wiem że mocowania silnika są te same skrzynie, pól osie itp. nie będę musiał wymieniać ale mam pytanie odnośnie komputera jak wsadzę silnik 1.8 to później nie będę miał problemu z odpaleniem go przez immobilizer a i czy klima będzie pasować żeby ja podpiąć bo tego odrazy nie doszukałem się nigdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie bo jednak nie wkładam 1.8, bo mam taki dylemat gościu co sprowadza silniki to ma na stanie od vectry b silnik z tym samym oznaczeniem co ja mam w swojej astrerce czy mocowania tego silnika będą takie same czy nie będzie żadnego problemu z zamocowaniem tego silnika do mojej astry ja mam 1.6 16v z16xe tamten silnik to samo tylko ze od vectry b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jedzie po kolejna dostawę to zobaczę czy będzie miał już ten silnik co potrzebuje też będę wdzięczny za odpowiedz co wyżej napisałem ale się spodziewam że raczej nie ale wole się upewnić

Edytowane przez maniekk86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy zapoznac sie z tym :

 

 

Objaśnienia oznaczenia silnika

 

Przykład:

X 20 X E V

(1) (2) (3) (4) (5)

 

(1) Spełnianie norm czystości spalin:

 

X - spełnia normy granicznej zawartości szkodliwych substancji w spalinach obowiązujące od 1996 roku (WE 96).

 

(2) Pojemność skokowa:

 

20 - 2.0 dm3

 

(3) Stopień sprężania:

 

G - poniżej 8.5,

L - 8.5 .. 9.0,

N - 9.0 .. 9.5,

S - 9.5 .. 10.0,

X - 10.0 .. 11.5,

Y - powyżej 11.5.

 

Uwaga. W przypadku silników wysokoprężnych litera "Y" jest opuszczana w oznaczeniu.

 

(4) Układ zasilania:

 

E - wtrysk wielopunktowy,

Z - wtrysk centralny,

D - silnik wysokoprężny.

 

(5) Wykonanie:

 

R - wyższa moc,

L - niższa moc,

T - doładowanie turbosprężarką,

V - silnik bez doładowania.

 

 

silniki z16xe i z16xel to ten sam silnik tyle ze L ma nizsza moc

roznica moze byc np w oprogramowaniu

u Ciebie wkladajac goly slupek nic sie nie powinno zmienic

silnik powinien pasowac bez problemow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z16xel tez ma 101 koni tyle co mój nie mam daleko to podjadę z samym blokiem i zobaczymy czy to wszystko jest to samo ale jutro ma mi gościu napisać czy będzie miał tego co potrzebuje a i tak kupuje goły słupek

Edytowane przez maniekk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności