Skocz do zawartości

włacznik świateł i brak podświetlenia


Gość bartjanko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem nowym posiadaczem astry h design z roku 2005 mam takie pytanie co może byc dodam tu ze to wersja z automatycznymi śiatłami bo słyszałem ze to moze miec wpływ na te przypadłosc

a mianowicie

1.po przekreceniu kluczyka w pozycji kontrolki właczone- odrazazu właczaja sie światła pozycyjne i drogowe mimo że przełacznik jest w pozycji 0(przełacznik światel nie reaguje na żadne ustwienie-światła właczone cały czas)to samo przy odpalonym silniku

2.ściemniacz podświetlenia zagarów wogóle nie reaguje

3.podświetlenie radia i klimy-nawiewu: a wiec jak otwieram drzwi z kluczyka to wlacza sie podświetlenie w aucie zegary KLIMA RADIO i wszyskie inne mozliwe żarówczki wraz z tablica rejstracyjna ale w momecie przekrecenia kluczyka lub odpalenia auta brak podświetlenia radia i klimy-nawiewu o co tu chodzi ?mam nadzieje ze to tylko jakieś ukryte ustawienia tak jak miałem w volvo

prosze o pomoc i szybką odp dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale raczej to nie to o co chodzi

dziś również zauważyłem ze przyciski na kierownic też nie są podświetlone na odpalonym silniku lub na kluczyku w pozycji kontrolki włączone

Czyli tak samochód zamknięty otwieram drzwi wszystkie podświetlenia działają- kierownica panel, środkowy, zegary itd. po odpaleniu lub kuluczyk w pozycji kontrolki zapalone zostają tylko zegary podświetlone -ściemniacz podświetlenia zegarów nie działa i przełącznik świateł- zero reakcji światła mijania włączone cały czas(silnik odpalony ,kluczyk w pozycji kontrolki)co tu kurcze chodzi bo już ma dość może to ten przełącznik jest uszkodzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki za odpowiedz ale raczej to nie to o co chodzi

dziś również zauważyłem ze przyciski na kierownic też nie są podświetlone na odpalonym silniku lub na kluczyku w pozycji kontrolki włączone

Czyli tak samochód zamknięty otwieram drzwi wszystkie podświetlenia działają- kierownica panel, środkowy, zegary itd. po odpaleniu lub kuluczyk w pozycji kontrolki zapalone zostają tylko zegary podświetlone -ściemniacz podświetlenia zegarów nie działa i przełącznik świateł- zero reakcji światła mijania włączone cały czas(silnik odpalony ,kluczyk w pozycji kontrolki)co tu kurcze chodzi bo już ma dość może to ten przełącznik jest uszkodzony?

Walczac dalej z tym oświetleniem znalazłem na opcom dwa błedy

Total number of fault codes: 2

 

B2662 - Parking Lamps Switch Circuit Open or High Voltage

(05) - Present

 

B3909 - Low Beam Switch Circuit Open or High Voltage

(05) - Present

 

dokładnie rozumiem tłumaczenie ale gdzie szukac usterki?

Czytałem ze ludzie odłaczali przełaczik świateł i podłaczali i wszystko wracało do normy w moim przypadku tak nie jest

Może to przełacznik świateł jest skopany jeżeli tak to jak go sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Joker220v

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, a na forum zaprowadził mnie drugi w mojej "karierze" Opel.
Od niedawna jestem posiadaczem Astry H 1,7 cdti z 2007 roku.

Kłopot jest analogiczny jak u kolegi bartjanko tj.

 

Otwieram auto pilotem - pięknie świeci się w środku jak choinka. Zegary, tablica, radio, włączniki klimy itd.

 

Wkładam kluczyk, przekręcam zapłon - gaśnie większość kontrolek (zostaja zegary), i zapalają się światła (krótkie). Dzieje się tak nawet przy pokrętle włącznika ustawionym na 0. Kręcenie włącznikiem nic nie zmienia. Nie da się wyłaczyć świateł, zmienić na postojowe, ani nie ma to wpływu na podświetlanie przycisków w radiu. Wajchą przy kierownicy można zmienić na światła długie.

Nie działa również regulacja wysokości świateł, regulacja jasności podświetlania deski rozdzielczej, przycisk od lamp przeciwmgłowych, sygnał otwarcia drzwi kierowcy - przy właczonym zapłonie i świecących światłach.

 

Gdzie szukać problemu? Czy problem może wiązać się z ostatnim serwisem auta? Mechanik wymieniał rozrząd i rozpinał akumulator. Nie wiem czy bezpośrednio po tym zabiegu było wszytsko ok., bo w dzień nie rzucają się w oczy nieświecące przyciski, a potem auto stało w garażu. Druga rzecz, która mogła mieć znaczenie to auto zostawione na włączonych światłach na wiecej niż jedną dobę. Przyszedłem fo garażu, światła się nie świeciły. Włączyłem silnik (odpalił z trudem za II razem) i zauwazyłem, ze pokrętło było ustawione na pozycje "krótkie".

Poza tym chciałbym uaktywnić komputer (wyświetlacz BID) i jeśli opisany wyżej problem to jedynie bład komputera to można by to powiązać.

Pomóżcie żółtodziobowi... i wybaczcie laickie podejście.

Edytowane przez Joker220v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeśli ktoś albo Ty grzebał w ustawieniach komputerem i zmienił ustawienia świateł to tak będzie. W pozycji 0 nie działa podświetlenie przycisków, tylko zegary. Nie działa też ściemnianie, poziomowanie, spryskiwanie reflektorów i przeciwmgielne. Aktywacja i dezaktywacja świateł po ustawieniu w sterowniku to szybkie przekręcenie pokrętła światłe z poz zero max w prawo i max w lewo (albo max w lewo i później w prawo - nie pamiętam bo nie mam już astry). Dezaktywacja tak samo. Czasem też po programowaniu nie daje się zgasić świateł więc pozostaje odłączenie aku na bezpieczne pół godziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joker220v

Sprawdziłem. Nie działa. Jest tak jak było.
Dodatkowo odpiąłem na kwadrans akumulator, bo ktoś mi tak polecił, żeby przywrócić ustawienia fabryczne komputera, ale nic to nie zmieniło. Co jeszcze mogę sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joker220v

Nie. Nic nie grzebałem. Nie mam sprzętu. Mój mechank, który wymieniał rozrząd tez nie. Jedynie odpiął akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności