Skocz do zawartości

duże zużycie paliwa


Gość gucfa

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie kochani.2 miesiace temu kupiłem opel astra H z 2007 roku.Poj.1.9 120km

Autko za duzo spala bo przy normalnej jeździe na trasie pali ok.7.5L a w mieście 9L.Wydaje mi sie to dużo bo kolega ma również taką astrę i spala mu na trasie 6 a w mieście 7.5.A najlepsze jest to ze na komputerze pokazuje spalaną srednia 6L a okazuje sie ze to zaniza i to o dużo.Nawet nie wiem kiedy mam pusty zbiornik paliwa bo ostatnio pokazywało ze mam jeszcze paliwe na 150kilometrów a okazało sie że zbiornik jest pusty bo kiomputer pokazywał ze srednie spalanie jest 6? a spalił mi 7.5L na 100km.Byłem u mechanika ale on nic nie widział i wyczyścił mi wtryski ale problem nie zniknął

Koledzy pomórzcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem.Mówił ze ma maszyne do regeneracji wtrysków.Ale już nie chodzi nawet o to tylko czemu on mi aż tak duzo pali.Tym bardziej ze to jest skrzynia 6biegowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet do regeneracji wtrysków kosztuje jakiś milion zlotych. Poza tym masz sprzet do wtrysków boscha to nie koniecznie musi podpasowac do genso czy innych. Dwa to trzeba wiedziec co sie robi i miec spore doswiadczenie. Poza tym w Polsce to nie wiem czy jest chociaz 5 pozadnych firm co regeneruja wtryski a tymbardziej CR. Zazwyczja cos urwą przy rozbieraniu bo nie maja prasy do rozbierania wtrysków lub nie maja sprzetu do regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja się na tym nie znam i dlatego szukam pomocy na forum bo nie wiem co to moze być ze autko nie kopci i ma normalną moc a spala jak smok.A na komputerze pokazuje normalne spalanie.Jak wiesz co może byc tego przyczyną to proszę o pomoc.Dzieki

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z innej beczki, nie śmierdzi ci paliwo?

może masz nieszczelny bak, przewody, albo ktoś ci kradnie paliwo. zwłaszcza że pokazuje na kompie wskazanie podobne do innych a dużo różniące się od rzeczywistego spalania...

 

mam nadzieję że wykasowałes spalanie aby się upewnić co do rzeczywistego spalania. dodam że za pomocą fejsa można regulować procentowo wskazanie zużycia paliwo o +-20%

 

sprawdź jeszcze przepływkę.

Jak często wypala ci sie dpf?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego.Co do paliwa to nikt mi nie spuszcza bo auto tankuję na trasie jak jadę do niemiec i zawsze resetujem licznik i komputer i pokazuje mi średnie spalanie po 600km ze spalił mi 5.9 albo 6L a przy tankowaniu okazuje sie ze rzeczywiste spalanie było 7.5/100km.Co do dpfu to nie wiem jak często mam spalanie bo nie włącza mi sie żadna wiadomosć że jest przepalanie dpfu ani nie sygnalizuje nic na komp.pokładowym.Tak mi się podoba te auto ale jakos poczułem taki lęk do tej astry.Ostatnio pokazało mi na wskaźniku paliwa jeszcze 1/6 zbiornika i nawet rezerwa sie nie zapaliła a na komputerze pisało ze mam jeszcze paliwa na 140km a okazało się że bak już jest pusty.Normalnie masakra.A moze to być yteż wina dpfu albo też przepływki??a co to jest ta przepływka?

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka=przepływomierz

wskaźniki nie były zmieniane? może kodowane jest złe.

o wypalaniu i jego objawach poczytasz na forum.

rozmiar opon dobrze wpisany w kompie? ustawienia korekty spalania jaką mają wartość?

 

dziwi mnie taka duża rozbieżność pomiędzy wskazaniem komputera i rzeczywistym spalaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką ma wartosć ustawianie korekty spalania bo nie znam sie na tym.A komputer nie jest po polsku to nawet nie wiem gdzie i jak to sprawdzić

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności