Skocz do zawartości

Corsa B Problem


Gość aRoonia93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem niedawno corse B , rok 1996 , silnik 1.2 zmieniony na 1.4 nie znam sie na samochodach dlatego nie wiem dokładnie jaki to jest silnik ( chodzi mi o kod) a w dokumentach wpisany jest 1,2 . Mam sporo pytan , zacznijmy od tego że nie przeszedł przeglądu ponieważ nie chodzi klakson , ktoś może ma pomysł co mogło pójść ? ;/ . Kolejnym problemem jest to ze jak go odpale to spada na bardzo niskie obroty , i " muli " musze go konkretnie przegazować i po chwili jeździ jak należy , co jest nie tak ? do ew zmiany ? mam także problem z kontrolką o ile dobrze wyczytałem check engine (żółta z silniczkiem ) jak przekręce zapłon cały czas świeci po odpaleniu znika , ale zauważyłem że podczas jazdy sporadycznie mi się włacza.. PROSZE O jakieś wskazówki , co do dokładnego kodu silnika moze ja zrobie zdj silnika a ktoś zweryfikuje jaki to jest silnik chodzi mi o oznaczenie i ilość KM , chyba że jest to gdzieś wyryte na silniku ;) , Prosze o pomoc i dziekuje . :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno corse B , rok 1996 , silnik 1.2 zmieniony na 1.4

 

Nie kupowałeś przypadkiem w Szczecinie ( taki zielonkawy) ?

Jaki mam silnik zamontowany w samochodzie? To do identyfikacji silnika , a to manual , jak samemu zczytać błędy z kompa Kody błędów Opel Corsa

Poprzeglądać forum też nie zaszkodzi , bo podobnych problemów nie brakuje :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIee nie auto kupione w małopolsce ( koło oświecimia ) a co pozbyłeś sie takiej corsinki ? ;)

 

OK zaraz ide posprawdzać numery silnika i będę dokładnie wiedział jaka to wersja , dzieki za odp .

Co do klaksonu , masz może jakiś pomysł co może być nie tak ? dodam że nie ma poduszki także prawdopodobie powypadkowy , i co z tym muleniem silnika :) z tego co wyczytałem to może być to całe ERG czy cos takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Co do mulenia, to proponowałbym ustawienie zapłonu (może za wczesny/późny). Jeżeli chodzi o obroty może powinieneś zobaczyć silniczek krokowy, przeczyścić go, ewentualnie przeczyścić całą przepustnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klaksonu , masz może jakiś pomysł co może być nie tak

Sprawdź czy go w ogóle masz, jeśli znajdziesz to sprawdź na krótko czy działa i przeczyść styki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie standardowo znajduje się klakson ?

 

co do mulenia właśnie go odpaliłem , zaraz po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty , za chwilke spada na " normalne " i gaśnie .

 

mam jeszcze jedno pytanko , jak przekrece zapłon to świeci mi się czerwona kontrolka od oleju , jak zapale silnik kontrolka gaśnie to normalne ?

Edytowane przez aRoonia93

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie standardowo znajduje się klakson ?

 

co do mulenia właśnie go odpaliłem , zaraz po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty , za chwilke spada na " normalne " i gaśnie .

 

mam jeszcze jedno pytanko , jak przekrece zapłon to świeci mi się czerwona kontrolka od oleju , jak zapale silnik kontrolka gaśnie to normalne ?

 

Kontrolka Żółta silnika czyli Check Engine i czerwona kontrolka oleju w pozycji zapłon się świecą i jest to normalne!, gasną po odpaleniu auta!, jeśli świecą się podczas pracy silnika lub mrygają znaczy że jest jakaś usterka którą trzeba usunąć! natomiast jak się zapali podczas jazdy czerwona kontrolka ciśnienia oleju należy niezwłocznie przerwać jazdę i wyłączyć silnik!, na checku można kontynuować jazdę ponieważ auto pracuję wówczas w trybie serwisowym a co za tym idzie zwiększa nam to spalanie paliwa (wiadomo jak jest usterka to trzeba zdiagnozować, odczytać błą(ę)d(y) i usunąć problem) co do twojego problemu musisz podjechać na diagnostykę komputerową! może być zawór EGR może być przepływomierz albo może być i egr i przepływomierz w dodatku może być zabrudzona przepustnica i silniczek krokowy

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi klakson , ktoś może ma pomysł co mogło pójść ?

Szukaj czegoś takiego

e2dccef640a5dc10.jpg

Jak już będziesz mieć (fizycznie) ten klakson to sprawdź bezpiecznik

Bezpieczniki masz z lewej strony pod klapką na wysokości kolana

Sprawdź czy słychać przekaźnik jak naciśniesz na kierownicy klakson

Może nie masz podłączonych przełączników jak ktoś grzebał i nie masz też poduszki

 

 

jak przekrece zapłon to świeci mi się czerwona kontrolka od oleju , jak zapale silnik kontrolka gaśnie to normalne ?

Widzę, że to Twój pierwszy samochód i musisz się wiele nauczyć

To tak jest w każdym (którym jeździłem)

 

check engine (żółta z silniczkiem ) jak przekręce zapłon cały czas świeci po odpaleniu znika , ale zauważyłem że podczas jazdy sporadycznie mi się włacza

Tu masz rozwiązanie mulenia silnika

 

Nie zgodzę się z :

na checku można jeździć ponieważ auto pracuję wówczas w trybie serwisowym

jak się zapala (podczas jazdy) to nie można jeździć tylko trzeba odczytać błędy i usunąć usterkę

kody usterek masz podane w odnośniku kolegi

 

kupiłem niedawno corse B , rok 1996

Na moje oko kupiłeś auto do remontu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności