Skocz do zawartości

Szarpanie silnika na jałowym biegu,kontrolka dziwne objawy


Gość Pini

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przeczytałem pare tematów na tym i innych forach o podobnych dolegliwosciach mojej Astry ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Do sedna. Ostatnia jadac po miescie stanalem na swiatlach i zaczelo szarpac motorem, obroty falowaly, a spalanie wskazywalo ok 4,5-5 l/h gdzie normalnie jest 0.4-0.5l/h . Zalozylem ze jest do DPF bo takowy u mnie wystepuje, jednak nie dalo mi to spokoju ze chcialby sie wypalac skoro dopiero gora 2-3min temu wsiadlem do auta i odpalilem je. Wszedlem w komputer wyszukujac temp i pokazalo 68 stopni. Z tego co przeczytalem by zaczelo sie wypalanie musi byc spelnionych kilka warunkow,np. temp silnika >80 stopni , temp spalni cyhba 600 stopni. Skad u mnie takie objawy? Zjechalem na pobocze podnioslem maske a silnikiem rzucalo jak szatanem, jakby sie dlawil, albo jakbym mial starego transita 2.5 D i odpalal go, ruszalo calym motorem jak cholera. W obawie przed jakims uszkodzeniem wylaczylem motor. Pozniej pojechalem w lekka trase bo myslalem ze to DPF wiec 4ka i 110-120 tempomat i wio. Jednak znowu temp nie byla wystarczalna wiec gaz do spodu, 5tka potem 6tka i nagle nie wiem moze jak bylo 150km/h zapalila sie kontrolka auta z kluczykiem spadek mocy i mul. Wiec redukcja na 5 spod i jade dalej, potem znowu 6 bieg i kontrolka zgasla i jakby moc znowu powrocila. Z metoda 'pedalowania' mam blad 161450 wiem ze dotyczy to modulu CIM ? w kazdym razie mam swiadomosc ze powoduje to czasem problem z odpaleniem auta.

Macie moze jakies pomysly, procz wizyty na kompie u spec-majstra ? Co to moze byc ? rozwazam czyszczenie EGR + boostsensor ale czy to stricte to??

Pozdrawiam Maciek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapowiada sie czyszczenie EGRa pytanie brzmi:czy jak wypne wtyczke od zaworu egr to wyskoczy blad na desce czy tylko jak go wypedaluje?to samo pyt odnisnie boostsensora? Oraz czy jak nawierce egr czy nie bedzie przez to nieszczelnosci w ukladzie?czym zatkax dziure,srubka poxilina czy czyms innym?napewno ktos to robil niech podzieli sie dosw i spostrzeEniami. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W weekend a jak nie to w pazdzierniku bede mial czas wyczyscic EGR dam znac ;) przyszlo mi takie pytanie do glowy, czy przez zapchany EGR ( bo stan nasycenia filtra, bylem na kompie , wyszedl 18% ) bedzie auto wiecej palic? Czy to moze byc przyczyna ze nagle dostaje spalania chwilowego w okolicach 4l/h i faluja obroty, trzesie motorem? Ostatnio jak sie tak stalo, dodatkowo dziwnie cos smierdzi i dymilo sie spod maski zza silnika, dokladnie miedzy motorem a filtrem paliwa precyzyjnie nie umiem powiedziec skad wydobywal sie dym. Czy zaslepic czesciowo EGR zaslepka od Fiata ? (mam DPF) Dzieki za podpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Prosze o pomoc. Rozebralem EGR i boostsensor. EGR brudny w 1szej czesci, tam gdzie elektromagnes czysciusienko!Wyczyszczone all zebrane odkurzaczem caly syf. Bostsens 1 wielka maz. Wyczyszczony. Wsio ok. Zob co bedzie teraz bo w sumie urlop wiec mniej jazdy a przedewszystkim odpoczynek i dobre piwo. Martwi mnie jednak pewien dzwiek powstaly po naprawie. Dzowni cos w silniku czy moga byc to uszczelki od egr'a ta z kolektora badz rurki wchodzacej od dolu do EGRa ? W sensie ze nie sa spasowane na 100% idealnie tak jak byly i lekko wibruja? Zrobilem wsio wg instr. z forum zafiry ,posilkujac sie info z forow fiata i alfy ;) wiec nie wiem dokladnie co to moze byc. i czemu mi lekko odcina moc do 2,5k obrotow. skoro egr czysty to co jest grane???

 

 

 

 

Upada czy już upadło to forum??? :(

Edytowane przez Pini

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności