Skocz do zawartości

padło drugie łożysko pod rząd.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wymieniłem ostatnio prawe łożysko na nowe i padło po drugim dniu. Uznałem razem ze sprzedawcą ze to wadliwa seria. Dostałem nowy i wymieniłem tego samego dnia. Dzis padło, a mineło dopiero dwa tygodnie od wymiany. Szumi jak bym na feldze jechał. Co moze byc powodem tego ze to już drugie łożysko jest uszkodzone? Czy wymienic na 3 czy moze cos jest uszkodzone?

 

PS: Wczesniej napisałem ze to przegub. Sorry pomyłka. Chodzi mi oczywiscie o łożysko.

 

Pozdr.

Edytowane przez hoolio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy wymienic na 3 czy moze cos jest uszkodzone?

Witam.

Ja bym raczej wymienił na jeszcze jeden i sprawdził czy wszystko jest dobrze zmontowane. Może ten przegub być z wadliwej serii, albo jakaś podróba.

Pozdrawiam RG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup innego producenta i zrób fotki przy wymianie, może coś źle składasz ( ale chyba mało prawdopodobne)

 

Napisz też na czym polegało uszkodzenie przegubów

 

Szumi jak bym na feldze jecha

A może to piasta szumi ?

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to piasta szumi ?

Oj racja, popieram kolegę Kacpra. Przecież przegub słychać tylko przy maksymalnych skrętach i nie jest to szum tylko takie specyficzne stukanie. Trzeba podnieś koło które szumi (koła na wprost) by nie dotykało podłoża i sprawdzić np na II lub III biegu. Jak będzie szum to łożysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupić piastę za ok 350-400zł. Te najtańsze chińskie padają jak muchy ;)

Miałem to samo z u siebie. Teraz mam jakąś z Kanady i jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz też na czym polegało uszkodzenie przegubów

 

Sorki, na początku źle napisałem (już poprawione) chodziło mi o łożysko nie o przegub. Jeszcze raz przepraszam.

 

kupiłem coś takiego http://www.rufus.pl/990-opel-sintra-piasta-z-lozyskiem-kola-przod-usa3576.html czyli piasna z łożyskiem. Założyć źle sie po prostu nie da. Dokrecane kluczem dynamometrycznym z momentem obrotowym z katalogu opla wiec na bank jest ok. Zestaw made in USA.

 

Moze gość, ktory to sprzedaje na allegro ma to z jakis wadliwych partii (kupione z wyprzedaży) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tej piasty czyli MGK ma raczej dobrą opinię. Chyba że co innego jest w podanym linku a przysyłają coś innego.

 

A jeszcze chciałem zapytać czy masz objawy typowe dla zużytej piasty, czyli nasila się szum na łuku drogi ?

Zmieniałeś tylko jedną czy dwie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ta piasta jest produkowana w USA czy dla USA - to wielkie pytanie. Chociaż wiele zależy od produkcji ale także od magazynowania łożysk, ja w 2005r miałem problem z łożyskami SKF- po przejechaniu 500 km się rozleciały, okazało się że taka firma puściła bubel - zapomnieli włożyć smar do łożyska dwustronnie zamkniętego (VW Jetta II) wiem że nie byłem jedynym z reklamacją, a data produkcji tego łożyska była 2005r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie piasta to na łukach drogi dźwięk powinien nasilać się.

Jeśli tak nie jest to zainteresować musisz się innymi elementami jak hamulce (może klocek obciera), skrzynia (sprawdź poziom oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności