Skocz do zawartości

podlaczenie radia opel vivaro


Gość lewus74

Rekomendowane odpowiedzi

wojtekcichy, nie zwróciłeś uwagi ze w tym Vivaro nie było nigdy radia ani wyświetlacza i w związku z tym brak jest kostek do ich podłączenia.

W wersji OEM-owej EPC jest tylko tyle http://opeloem.com/opel/vivaro_2001_/electrical/wiring_harness/radio_harness.html

Może masz w swoich materiałach coś więcej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kilka miechow temu instalowalem kamere cofania i zdjolem polowe plastikow ale nie widzialem czegos jak na zdj OEM.kable z radia leca w wiazke i gina

jutro jesli starczy czasu obadam dokladnie gdzie leca

u mnie tez niema wyswietlacza,opel daje standardowo wiazki do el szyb,odszraniania tylnej szyby(a mam blaszaka)+ lusterek,kompa pokladowego,poduchy pasazera,halogenow a do radia by nie pociagneli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba dobrze przyjrzeć się bo może kostki schowane są gdzieś za wiązkami kablowymi.

Jeśli jednak nie będzie to trzeba będzie zakupić kostkę ISO i z 10 metrów kabla i stworzyć nową instalacje radiową.

 

 

 

 

 

 

Albo zainstalować taki sprzęt jak poniżej :wesoly:

 

b9a6df67d8fe958ed338a6455152d6e1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba dobrze przyjrzeć się bo może kostki schowane są gdzieś za wiązkami kablowymi.

Jeśli jednak nie będzie to trzeba będzie zakupić kostkę ISO i z 10 metrów kabla i stworzyć nową instalacje radiową.

 

rzeczywiscie jest okolo 60-o cm wiazka do radia,w moim przypadku zaplatana w glowna wiazke i spieta opaska zaciskowa,okazuje sie ze ciekawie to rozwiazali bo ogolna wiazka zawiera mnostwo kabli zakonczonych 3 kostkami spietymi w jedna duza. Do niej wpinamy wiazke jak w linku z OEMa,tak wiec kolego wyciagnij srodkowy lewy nawiew i patrzac w dol powinienes zobaczyc dosc duza biala kostke

kable przechodza kolorami,jesli trzeba mam shemacik inst radiowej 2001-06

ps.1 fota jest zrobiona bokiem(zdj tel)dol jest z prawej,2 dol z lewej

 

 

widzialem kolumny kina domowego w aucie ale czegos takiego jak wyzej jeszcze nie

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za pomoc mam troche problemów z rozebraniem tego nawiewu nie zabardzo wiem jak sie go wyciaga jest na jakieś zaczepy ?

 

tak,ja podchodze do nawiewow z malym wkretakiem ale to brutalna metoda

poswiec latarka od srodka i zobaczysz naciecia na bocznych sciankach(po 2 zaczepy na stronie),proponuje ostroznosc bo nawet uzywki drogo chodza

jesli sie boisz to odkrec obudowe srodkowa ta z dzwignia zmiaby biegow,jest na 4 wkretach,obudowa mieszka wychodzi do gory z zatrzaskow,wtedy odkrecasz jeszcze jeden wkret na dole panelu nawiewow,nawiewy smialo w dol i masz kostke na wierzchu i przy okazji wymien zaroweczki podswietlajace pokretla bo pewnie sa spalone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes niesamowity znasz te auta na wylot (chodzi mi o zarowki te przepalone) Jutro zobacze z tą kostka pewnie teraz dam radę. Mam jeszce pytanko auto ma przebieg 42 tys 2003r, 19 di 83 km przebieg orygianlny sprawdzony w serwisie. Przy wylaczaniu silnika dziwnie drży powodem moga byc wybite poduszki czy to moze koło dwumasowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności