Skocz do zawartości

silnik nie pracuje na 4 i 6 cylindrze


Gość cesik2006

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nowy problem ze swoim smigadelkiem mianowicie nie pracuje na jednym albo 2 cylindrach mianowicie 4 i 6 w zaleznosci od uruchomienia motoru zapala ladnie ale brak mocy i w tlumiku strzela i przerywa zarowno na gazie jak i na bezynci cisnienie sprezania na po 11 bar na kazdym cylindrze jest iskra i jest paliwo a nie dziala mam juz trzecia cewke bosch drugie kable jedne ngk a drugie magnetii mareli i caly czas po wymianie jest tak samo albo zostaje za nie pracuje na 6 cylindrze nie wiem juz czeho mam sie czepic wszystko wysprawdzane mam instalacje gazowa stag sekwencja gaz pogaje i paliwo na kazdy cylinder a nie pracuje czy to moze byc wina kompa czy sterownika od gazu prosze o pomoc temat jest dosc zagatkowy zaczelo sie od tego ze szarpal delikatnie przy 2 tys jak sie jechalo rownym gazem a teraz szarpie w kazdym zakresie obrotow a spalanie na biegu jalowym pokazuje 1.3 l/h albo 1.4l/h i czuc nierowna prace silnika nawet cewki i kable przekladalem z pracujacego idealnie drugiego silnika i nie mam pomyslu co dalej mam robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziel jakoś zdania i używaj interpunkcji

bo wiązanki są ciężkie do ogarnięcia.

 

Miernik w dłoń i dokonujesz pomiarów przewodów, cewki

jeśli jesteś ich w 100% pewny,

to zapomniałeś jeszcze coś wspomnieć o stanie świec/elektrod.

Dokonywałeś podmianki elementów,

a jak z kolejnością podłączenia przewodów?

 

Możesz dodatkowo sprawdzić kolejność podpięcia wtryskiwaczy,

a ew. na próbę przepiąć wtyczki wtryskiwaczy pomijając wiązkę inst. gaz.

 

Mowa o jakim modelu auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bylem wczoraj u goscia co zakladal gaz i stwierdzil ze ecu od lpg ma zwalona modulacje wtrysku i blokuje sygnaz z ecu auta czekam teraz na przyslanie nowego ecu lpg bo stare jest na gwarancji tylko ciekawe czy to pomoze bede informowal na bierzaco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak w opisie nie pali na wszystkich cylindrach. Problem jest i na gazie i na benzynie , nie ma mocy na dole i trzęsie motorem. U gory lepiej ale pali jak smok. Cewka wymieniona nowa bosh , przewody WN nowe bosh , swiece nowe bosh. kody błędów w blink kode 21,59, 81-86. Paliwo pojawia sie w cylindrach bo zalewa swiece. iskra po wyjeciu swiec pojawia sie. Auto sprawdzane na kompie nie pokazuje bledow. Nie bierze oleju , plyn chlodniczy ok. Cisnienie w motorze sprawdzone ok. Ma moze ktos pomysl o co chodzi ? Pewnie powielam temat ale brak juz mi weny :) Powoli mnie ta wariatka zaczyna wykanczac :)

 

 

 

 

połączyłem z podobnym tematem / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności