Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Światła Do jazdy dzienniej LED Antara

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skowronek777

skowronek777
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Model:Opel Antara
  • Silnik:2.0 CDTI 150KM
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 24 wrzesień 2012 - 09:12

Szanowni koledzy
Mam pytanie dotyczące najlepszego miejsca do wpięcia się pod zasilanie do świateł LED. Masa jest oczywista natomiast + winien być w miejscu, gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka. Wg przepisów światła dzienne muszę się automatycznie wyłączyć co realizuje specjalny automat tyle że wymaga on podłączenia pod + świateł mijania i tu drugie pytanie: gdzie to najlepiej uczynić? Tymczasowo podpiąłem się pod bezpieczniki w komorze silnika ale to partyzantka. Poza tym napięcie wyłączane jest po wyjęciu kluczyka dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Światła w tym czasie oczywiście świecą - ma to niewątpliwy walor przy wysiadaniu w ciemnych miejscach, które są dodatkowo oświetlone ale na pewno wpływa na akumulator, który właśnie chcę oszczędzać ledami.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   asteriks

asteriks
  • Forumowicz
  • 121 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.6 X16SZR
  • Nadwozie:Hatchback
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 24 wrzesień 2012 - 21:24

Zapalniczka...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   skowronek777

skowronek777
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 07:18

Hm, to nie takie proste. Należałoby kabel "+" ciągnąć z komory silnika do kabiny. Pod zapalniczkę mam już podpięte CB, navi i telefon. Poza tym pozostaje kłopot z podłączeniem sterowania automatem do świateł mijania. Poproszę innych o pomoc.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   westasik

westasik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Silnik:2.0CDTI

Napisano 20 listopad 2012 - 19:12

hej, poradziłeś już sobie z podłączeniem LED-ów?
Ja też kombinowałem z dodatkowymi światłami ale ostatecznie wykorzystałem rozwiązanie "fabryczne", mianowicie nakryłem czujnik zmierzchowy na desce rozdzielczej i przestawiłem przełącznik świateł w pozycję AUTO :) działa bez problemów.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   skowronek777

skowronek777
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 22:01

hej, poradziłeś już sobie z podłączeniem LED-ów?
Ja też kombinowałem z dodatkowymi światłami ale ostatecznie wykorzystałem rozwiązanie "fabryczne", mianowicie nakryłem czujnik zmierzchowy na desce rozdzielczej i przestawiłem przełącznik świateł w pozycję AUTO Dołączona grafika działa bez problemów.

ale w takiej sytuacji zawsze będą Ci świecić mijania a nie ledy w okresie kiedy automat zmierzchowy "uzna", że dzienne wystarczają. "partyzantka" podłączenia pod bezpieczniki została z dwóch powodów - po pierwsze koledzy nie odpowiadali od września więc się przyzwyczaiłem a po drugie - jak pojechałem do mojego elektryka to mnie pochwalił za proste rozwiązanie i nic nie zmienił ;)
teraz jeżdżę wyłącznie na automacie i zawsze święcą mi właściwe światła. Jedyny mankament to działanie automatu zmierzchowego we mgle - uznaje, że jest wystarczająco jasno aby świeciły się ledy a nie mijania więc trzeba przełączyć ręcznie. Poza tym działa ok, nawet mam wrażenie, że zbyt szybko włącza wieczorem mijania. Czasami nawet jak wjadę w las w ciągu dnia to wyłączy ledy a włączy mijania.
Jak masz ochotę to zrobię fotkę jak mi to wyszło, wykorzystałem naturalne miejsce w zderzaku i wygląda to w Antarce całkiem przyzwoicie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Adambana

Adambana
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Silnik:2.0 150KM
  • Nadwozie:suv

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:28

to ja sie podepne pod temat.

Rozumiem z tego, ze komputerem idzie ustawic te rzeczy, a ma ktos taki komputer lub warsztat 'nie-aso' w warszawie, gdzie mozna za rozsadne pieniadze zrobic diagnostyke kompem, drobne tego typu zmiany i aktualizacje softu?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   ukaszek

ukaszek
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Silnik:Z20DMH

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:05

Problem w tym, że w Antarze komputerem prawie nic się nie da. Jeżeli masz czujnik zmierzchu i chcesz mieć zawsze automatycznie włączane światła w pozycji AUTO to zakrywasz czujnik na desce.

Przy takim rozwiązaniu mam tylko wątpliwość dotyczącą trwałości żarówek i przetwornic (w przypadku lamp xenonowych). Gdy zakryjesz czujnik, światła będą się zapalać gdy otwierasz samochód z pilota(1), później przy przekręceniu kluczyka(2) i jeszcze raz po uruchomieniu silnika (3). Czyli każda jazda to 3 cykle włączania/wyłączenia świateł zamiast jednego lub dwóch w przypadku zmierzchu.

Pozdr

Użytkownik ukaszek edytował ten post 07 styczeń 2016 - 08:06

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież