Skocz do zawartości

CB - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Waldi,

Osobiście podłączyłem kabelki od cb pod zapalniczkę w wiązce i nie wiedzę żadnych przeszkód. Moi koledzy też tak mają, ale za to występują problemy w zakłóceniach cb jeśli podlączysz pod żarówkę w schowku. Kwestia różnicy polega na tym, iż mniejsze napięcie idzie na żarówkę ( mogę się mylić, ale takie jest moje zdanie;) ) a skoro seryjnie masz mieć podłączone pod gniazdo zapalniczki, wiec nie widzę problemu. u mnie działa rewelacyjnie. a cb zamontowałem w ten sposób iż na noc w nieciekawych miejscach chowam cb do schowka, a na stałe mam uchwyty od radia zamontowane przy nogach pasażera tak, że pokrętła od cb mam kilka centymetrów od drążka skrzyni biegów. ( kable zasilające puściłem od wiązki przez małą dziurkę w schowku, tak że podczas jazdy wyjmuje cb, montuje je, a kabelki delikatnie przymykam klapą od schowka.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja natomiast zamontowałem radyjko na klapce od bezpieczników. Wygodnie, blisko. Grucha leży w kieszeni drzwi. Zasilanie z bezpiecznika od wycieraczek. Działa super, żadnych kabli nie widać, nie trzeba było ciągnąć, nic rozbierać. Masa ze śruby która jest po lewej stronie od bezpieczników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Zdjęcie poglądowe z punktu widzenia kierowcy

 

Dołączona grafika

Widać, że radyjko jest dość daleko od nogi, więc w ogóle nie przeszkadza

 

Dołączona grafika

Końcówka kabla pobielona i wetknięta w górną dziurkę obok bezpiecznika. Górna dziurka, czyli za bezpiecznikiem. Jak się przepali, to radyjko nie działa. Zobaczę, może przełączę gdzie indziej, bo jak jest jakiś zator na trasie, gdzie jest dłuższy postój, to jak wyłączam silnik, to tracę radio. Z drugiej strony wtedy będę musiał pamiętać o wyłączeniu radia.

 

Dołączona grafika

Śrubę wykręciłem z drugiej strony. Zdarłem z niej nieco warstwy antykorozyjnej. Wkręciłem z powrotem. Z przewodu zrobiłem na końcu pętelkę i pobieliłem cyną. Nakręciłem dodatkową nakrętkę, która dociska przewód.

 

Słaba jakość zdjęć, bo padł aparat i mam tylko komórkę pod ręką. Planuję jeszcze modyfikację w postaci zrobienia wtyczki i gniazdka do kabla elektrycznego, żeby móc to łatwo odpinać i zabierać radyjko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem:

Nad lewym kolankiem, ale jakiegoś malutkiego unidena(za kadencji poprzedniego właściciela-ojciec).

Teraz jest alan 199a i bardzo długo jeździł w tej rynience koło ręcznego- zasilany z rozgłęziacza włożonego między tunel a fotel pasażera.

Teraz (od kiedy mam podłokietnik) jeździ między fotelem pasażera a tunelem. Odrobina siły i genialnie wciska się między dolną podstawę potela a plastiki tunelu- bezpiecznie i komfortowo- nikomu nie wadzi. Zasilanie? Mam teraz wyciągnięte 4 gniazdka spod głównego i zamontowane przy lewej nodze pasażera. Navi, ładowarka od koma i CB+ jedno luzem "na zaś" i użyteczna zapalniczka :)

Antena to Sirio na magnesie 100cm. Kabel przykitrany pod kanpą i z przodu tylko końcówka do radyjka wystaje.... wożona w bagaju pojawia się na specjalnej podkładce na dachu jak lecę w trasę lub nudzi mi sie po mieście... radio kitrane po fotel we wnęke po gaśnicy :)

Montaż na stałe raczej odpada :)

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie wygląda to w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Ergonomia i widoczność bardzo dobra, wszystko pod ręką. W mojej ocenie to jedyne sensowne miejsce montażu radia.

Jak widać można upchnąć dość dużego kolosa w tym miejscu i wygląda to bardzo estetycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam ! jeżeli chodzi o montaż cb radia w Astrze F to ja Osobiście wybrałem montaż w schowku ( denerwowało mnie na początku że muszę wyciągać radio na noc bo autko stoi mi pod blokiem i było miedzy fotelami) poprzedni właściciel mi ułatwił to ponieważ nawiercił otwory na śruby do zamocowania ramki więc tylko trzeba było ramkę przykręcić radio do ramki i to wszystko antenę żeby kabla nie było widać poprowadziłem pod plastikami od progu do bagażnika i tylko jak potrzebuję to wyciągam magnesówke i wszystko gra ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

VECTRA A..ja swoje radyjko president taylor III mam zamontowane w srodkowej konsoli miedzu siedzeniami..nie widac wogole..do tego antena president 150 cm dlugosci..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności