Skocz do zawartości

smar do siłownika EPS


Gość psotnik1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.Kupiłem Mery w 2012.Na wiosnę 2013 zastosowałem smar do młotowiertarek. Tam wchodzi że tak powiem tyle co kot napłakał.

Po co kombinować i szukać nie wiadomo gdzie.W każdym markecie budowalnym w tubkach takie smary można kupić.Taka tubka obsłuży kilka samochodów.

Jest koniec 2016 i problemów zero.

 

Podstawowy problem nie leży w smarowaniu silniczka tylko w oporach przekładni która jest zaniedbywana właśnie przez brak jej smarowania.

Kto z was sprawdził ile jest w niej smaru? Każdy się przejmuje smarowaniem silniczka a przekładnie są prawie suche.

Ja tą przekładnię miałem posmarowaną że tak powiem szczątkowo.

Zlikwidujecie zwiększone tarcie w przekładniach a zmniejszycie opór na silniczku.Z obopólnym zyskiem się to odbędzie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

attachicon.gifWP_20161117_17_37_00_Pro.jpg

 

Witam,

szukałem taniego zamiennika Oplowskiego smaru do EPS (jest to smar silikonowy) i natrafiłem na ścianę jeżeli chodzi o smar Kia/Hyundai, ale okazało się ,że jest tani polski przezroczysty smar silikonowy CX80, gęsty jak ch.....ra ciężko wycisnąć go z tuby do stosowania w naprawach AGD i motoryzacji dostępny na Alle....... :gwizd: więc po co przepłacać jak mamy to samo tylko za mniejszą kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Podstawowy problem nie leży w smarowaniu silniczka tylko w oporach przekładni która jest zaniedbywana właśnie przez brak jej smarowania.

Kto z was sprawdził ile jest w niej smaru? Każdy się przejmuje smarowaniem silniczka a przekładnie są prawie suche.

Ja tą przekładnię miałem posmarowaną że tak powiem szczątkowo.

Zlikwidujecie zwiększone tarcie w przekładniach a zmniejszycie opór na silniczku.Z obopólnym zyskiem się to odbędzie.

 

 

Adamie, czy mógłbyś wyjaśnić jak się zabrać do tego smarowania? Można to wykonać bez demontażu przekładni?

 

Zastanawiam się, czy wiosną nie przesmarować przekładni, zgodnie z Twoimi uwagami. Tylko chciałbym się dowiedzieć jak się do tego mniej więcej zabrać.

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smarowanie przekładni robiłem przy wymianie tulejki łożyskującej (podpierającej) listwę zębatą.

Opis jest tutaj http://forum.opel24.com/topic/64101-corsa-c-nowa-maglownica/page-5

 

A smar do niej wtłaczałem smarownicą z nałożonym na końcówkę wężykiem 0.5m długim

Po wyjęciu(wygrzebaniu) tulejki wsuwałem ten wężyk jak najgłębiej się dało i pompowałem smar do środka..

Z drugiej strony przekładni też tak samo.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

U mnie też jakiś rok temu pojawił się problem ze stukajacym wspomaganiem, a raczej brzęczącym. Problem rozwiązałem za pomocą polecanego tu smaru https://www.tomauto.pl/sklep/smar-do-eps/ (coraz trudniej go kupić w PL).

 

Jednak na jesień pojawiło się znów stukanie ale już takie bardziej metaliczne i głuche. Wkurzyłem się w wolny weekend i wyjąłem całą kolumne, Luz był ogromny ale na dyskach centrujących wałek slimakowy który przenosi napęd w kolumny na silnik. Dyski są dwa. To jakby metalowe krązki z gumowymi oringami po obwodzie. Ze starosci te gumowe oringi rozpadły się i ich kawałki można bylo znaleźć we wnętrzu kolumny. Niestety tego elementu nie da się kupić. Znalazlem to dopiero w serwisie zajmującym się regeneracją tych kolumn i uprosiłem żeby mi sprzedali dwie sztuki. Po wymianie jest już idealnie i nie ma żadnych stuków i luzów. Niestety roboty żeby to wymienić jest sporo

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ignorujmnie napisał:

coraz trudniej go kupić w PL

Co Ty piszesz https://www.fox.rzeszow.pl/smar-specjalny-przekladni-mdps-grease,4,24251,284020

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności