Skocz do zawartości

ogrzewanie postojowe DEFA


Gość Puzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Idzie zima i tak w necie napotkalem na elektryczne ofrzewanie postojowe na 230 firmy Defa.

Montowana jest grzalka w bloku i jak odpalamy to mamy odrazu cieply silnik. Jak ktos ma garaz super sprawa (tak mi sie wydaje)

 

Czy ktos mial moze doczynienia z takim rozwiazaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłęm właśnie w internecie. Do tego silnika jest grzałka oleju o mocy 300W, nr 413829.

W pierwszym lepszym sklepie internetowym cena z przesyłką przekracza 500pln a jako, że podgrzewa olej a nie chłodziwo mam wątpliwości co do jakiejś wielkiej różnicy zatem jak dla mnie to cena jest dużo za duża.

 

Na znanym portalu aukcyjnym są grzałki chłodziwa o mocy 500W w cenach koło 120pln z tym, żę trzeba robić jakieś idiotyczne trikasy typu rozwiercanie termostatu itp itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena faktycznie spora jak za grzalke do bloku solnika sa o1/2 tansze.

Tak na marginesie czy wam w 1,7cdti tez silnik lapie wolno temp pracy ok 80 - 90

 

Dla porownania mam tez corse B 1,7 i on grzeje sie szybko.

Dlatego pomyslalem o postojowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie sprawdziłem w INTERCARS

Grzłka kontaktowa DEFA413829 400 pln + zestaw przewodów 130 PLN = 530 PLN

 

Montaż banalnie prosty.

 

Jak dozbieram tkasę to przemyślę to rozwiązanie poważnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli się na to zdecydujesz to koniecznie napisz proszę o efektach. ;)

 

A co do temp to łapie długo w zimie, to normalne. Silniki na CR mają dużo wyższą sprawność i dlatego długo się nagrzewają.

Edytowane przez Don

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sprawdziłęm właśnie w internecie. Do tego silnika jest grzałka oleju o mocy 300W, nr 413829. W pierwszym lepszym sklepie internetowym cena z przesyłką przekracza 500pln a jako, że podgrzewa olej a nie chłodziwo mam wątpliwości co do jakiejś wielkiej różnicy zatem jak dla mnie to cena jest dużo za duża.

 

temat stary, ale sezon się zbliża. Jakaby ktoś chciał to za 250 pln + wysyłka mogę załatwić.

 

Fajnym rozwiązaniem może być do tego silnika grzałka defa o numerze 411423 za ok.170 pln, bo ogrzewa ciecz w wężu od bloku do nagrzewnicy, moc 550W, średnica montażowa 25mm. Posiada wbudowany termostat !!!

Edytowane przez bania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co sądzicie o czymś takim, da to radę zagrzać i czy wytrzyma bateria ?

http://allegro.pl/dogrzewacz-plynu-chlodniczego-ze-sterownikiem-12v-i4762411437.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość schalker

Witam,

 

trochę odświeżam temat ... ktos zdecydował się na ogrzewanie DEFA i może podzielić się opiniami ?

 

ja myślę nad taki ogrzewaniem lub o ogrzewaczu przepływowymi montowanym na wąż płynu chlodzącego ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności