Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.7TDI - spalanie


Gość darek5106

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz26

właśnie nie kopci ani grama,

a czy turbina może być odpowiedzialna za spalanie? bo moja zaczyna mieć kłopoty z prawidłową praca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy turbina może być odpowiedzialna za spalanie? bo moja zaczyna mieć kłopoty z prawidłową praca

to zależy jeśli nie ładuje to może mieć...

 

Spalanie 10 litrów nie jest normlane, proponuje podpiąc op-coma i sprawdzić w blokach pomiarowych, wartości ładowania, dawkę paliwa, przepływkę i czujniki temperatury silnika, paliwa i powietrza...

 

A co do paliv premium nie mają praktycznie znaczenia co do spalania ilości paliwa...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz26

turbo ładuje normalnie, ale już słychać pracę łopatek i troszke sączy sie olej wiec na wiosne do wymiany.

Poszukam jakiegoś specjalisty i podepnę pod tego op-coma. Może znacie kogoś z okolic Opola lub śląska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość grzegorzyk

''taki przykład tankując na orlenie na baku zrobilem 600 km

tankując na BP zrobiłem 800 km''

 

Też spotkałem wcześniej takie opinie,ogólnie myślę że spalanie autora tematu jest jak najbardziej ok.

Ja jeżdżąc krótkie odcinki,teraz jak jest zimno+rozgrzewanie poranne dochodzę do ok 8-9L. ,a jak było cieplej to paliła mi ok 6-7L. Ostatnio na 400 km (70% trasa) wyszło ok 6L.(temp. na zewnątrz ok.-10st)Myślę że jazda po mieście im dłuższa tym ekonomiczniejsza,a jeżdżąc krótkie odcinki to tak jak wyżej.Ja mam merivą 1.7 dti.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam silnik 1.7 100km- jazda poza miastem- 5l/100km lub ok-5.2 100 km- zima.

Tankuje na orlenie -900 km robie w ciemno -dopiero szukam stacji.

W mieście zapewne paliły 6 czy 7l/100- może jeszcze więcej.

Dziwią mnie opowieści kolegów o dużym spalaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Fabolous32

''taki przykład tankując na orlenie na baku zrobilem 600 km

tankując na BP zrobiłem 800 km''

 

Też spotkałem wcześniej takie opinie,ogólnie myślę że spalanie autora tematu jest jak najbardziej ok.

Ja jeżdżąc krótkie odcinki,teraz jak jest zimno+rozgrzewanie poranne dochodzę do ok 8-9L. ,a jak było cieplej to paliła mi ok 6-7L. Ostatnio na 400 km (70% trasa) wyszło ok 6L.(temp. na zewnątrz ok.-10st)Myślę że jazda po mieście im dłuższa tym ekonomiczniejsza,a jeżdżąc krótkie odcinki to tak jak wyżej.Ja mam merivą 1.7 dti.

Witam,

kupiłem Merivkę trochę ponad miesiąc temu i tak jak kolega wyżej zauważyłem że jazda po mieście na krótkich odcinkach + poranne rozgrzewanie (ok. 5 - 10 min.) pali około 8 - 9 litrów. Na trasie jest znacznie lepiej, około 6. Silnik ten sam bo 1.7 DTI 75 KM

Edytowane przez Fabolous32

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności