Skocz do zawartości

Termostat 1,7 cdti


Gość Puzon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujaca zagadke.

Szykuje auto na zime silnik 1,7 cdti i zastanawia mnie jedna sprawa wolno sie grzeje tzn po ok 10 km wskazowka sie podnosi i ma tak 80 -85 stopni. przy temp powietrza ok 6-8 st.

Dzis przejechalem 2 km i auto pochodzilo na parkingu z 5 min. dotykam chlodnicy a ona robi sie letnia od strony prawej.

Czy to normalne czy oznacza to ze mam termostat do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam sobie odpowiedziałem na pytanie po dokladnych "badaniach"

 

To że chlodnica z lewej robi się ciepla lekko to wynika z tego że termostat jest na zasilaniu dużego obiegu a z lewej strony jest rura powrotu i ta rurą dostaje się trochę nagrzanego plynu - to normalne zjawisko.

 

Aby dokladnie sprawdzić termostat bez wyciągania go zrobiłem coś takiego jechałem ąż do momentu kiedy zacznie podnosić się wskazówka temp. cieczy silnika zatrzymałem się i sprawdziłem temp. na chłodnicy i trzyma jest chlodna (z wyjątkiem lekko cipelej lewej strony)

Tak więc stwierdziłem że jest ok i że ten typ poprpstu się dlugo grzeje.

 

Wiele osób mających któtko ten silnik jest zdziwiona tym faktem i mam takie wątpliwości jak ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali ale nie wierzylem ze az tak wolno

niemozliwe a jednak ;-)

poczekaj do zimy jak się zrobi na dworze -10 i więcej to wtedy ten silniczek potrafi zagrzać sie dopiero po 20km...

 

Generalnie najprosćiej termostat sprawdzić na rurze grubej która idzie do chłodnicy po lewej stronie z przodu silnika, ma być zimna poki wskazówka nei wskoczy na ponad 80...

 

W razie czego na przyszłość termostst do tego silnika kosztuje niewiele, a wymiana jest banalna i trwa ok 10 minutt...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mateusz26

ja mam troszkę inny problem, może pomożecie.

Robiłem trasę Rzeszów - Opole - Łódź( na dworze -10 do -20). W aucie było zimno, nie grzało prawie wcale. Temperatura silnika max 85 stopni a jak tylko auto staneło spadała do zera.

Pojechałem do Mechanika. Ten wymienił termostat i .... jest jeszcze gorzej, teraz wogóle nie grzeje a wskazówka nawet nie drgnie z zerowego położenia.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Jutro jade dalej szukać pomocy.

Dodam że węże odchodzące od płynu chłodniczego są ciepłe a sam płyn jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie było zimno, nie grzało prawie wcale. Temperatura silnika max 85 stopni a jak tylko auto staneło spadała do zera.

temperatura silnika była jak najbardziej ok, przy takich morzach nie dojdzie do 90 nie ma szans, a jak pracuje na wolnych obrotach przy -10 i -20 to normlane że temperatura spada dramatycznie...

 

Pojechałem do Mechanika. Ten wymienił termostat i .... jest jeszcze gorzej, teraz wogóle nie grzeje a wskazówka nawet nie drgnie z zerowego położenia.

mechanik pewnie włożył ci jakiś chiński termostat za grosze,który pewnie non stop jest otwarty i dlatego nie łapie temperatury, jedź do aso albo ic i kup oryginał czyli wahlera (koszt ok 100zł)

 

W aucie było zimno, nie grzało prawie wcale

i do tego

teraz wogóle nie grzeje

rozwiązanie wydaje się być bardzo proste masz zatkaną i/lub zakamienioną nagrzewnice i dlatego nie masz w aucie wogóle ogrzewania... Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z dogrzaniem silnika przy temp. -3 samochód po przejechaniu 20km ledwo wskazówka pokazała około 80 stopni i jak tylko dojade do skrzyżowania to temp. spada do 70 ciepłe powietrze w kabinie jest. nie wiem czy totermostat czy coś innego, wąż dolny jest chłodny ale nie mogę sprawdzić bo nigdy nie dogrzewam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy temp. -3 samochód po przejechaniu 20km ledwo wskazówka pokazała około 80 stopni i jak tylko dojade do skrzyżowania to temp. spada do 70

jeśli przy tak wysokiej temp nagrzanie zajmuje tyle czasu to tylko termostat do wymiany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość mmarcinicramm

Od 2 tygodni mam nowy termostat i trochę zastanawia mnie temperatura, przy normalnej jeździe w mieście wynosi 82*-84*, na starym zanim padł przy takiej samej jeździe było 86*-88*. Czy z czasem termostat rozchodzi się, czy taka temperatura też jest do przyjęcia? Zawsze wydawało mi się, że powinno być ok 90*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności