Skocz do zawartości

Termostat 1,7 cdti


Gość Puzon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz zasłaniać to czerwony, za zielonym jest ic i nie powinien być w żadnym razie zasłonięty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak kolega marmi ,mozesz tez dodatkowo zasłonic ta czesc chłodnicy "bez intercolera".Ale ja osobiscie sam nie wiem czy to cos pomoze, moze zmniejszy ped zimnego na silnik.U siebie po wymianie termostatu chciałem sprawdzic działanie wentylatora(zawsze tak robimy).Przy -7 st uruchomilsmy silnik i czekalismy na wolnych az sie załaczy.Chyba wypalił by cały zbiornik i by sie nie załaczył ,dopiero podczas jazdy temp zaczeła sie podnosic.Czyli ped powietrza nie ma az takiego znaczenia po prostu ten silnik taki jest ze w zimie nie da sie dobrze docieplic chyba jakby zamontowac dodatkowe dogrzewanie płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość marta7771

gaz to jest dobry .. ale do kuchenki aby obiad ugotować :-)

też i jest też dobry, żeby tanio jeździć i się nie przejmować co chwila psującymi się czujnikami w dieslu ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobeusz2011 a nie myślałeś zamontować podgrzewacza np z Renault? Jeżeli masz garaż to rozwiązanie np.elektryczne podgrzewanie + sterowanie np.komórką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też i jest też dobry, żeby tanio jeździć i się nie przejmować co chwila psującymi się czujnikami w dieslu :P

trzeba jeździć .. to wtedy czuniki sie nie psują .. a jak sie auto odpala raz na 2 tygodnie i kula sie po 10 km w jedna stronę .. to tak to wygląda .. zreszta nie tylko w dieslu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych 1.7 dti wiec pewnie i cdti optymalna tem pracy to wlasnie 88 a nie 90 st to raz, a dwa to, że po 20 km tylko wskazówka lekko tyka to normalne zjawisko w tym silniku, ja dwa lata szukałam przyczyny, wsio co możliwe w układzie chłodzenia i termostat wymieniany i w ogole, to trzeba po prostu zaakceptować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość LukasPodkarpackie

U mnie problem rozwiązany po wymianie termostatu na WAHLER Made in Germany 92 - 107 stopni celsjusza. Nie polecam VERNETA ponieważ nie wiadomo czyjej to jest produkcji, poza tym temepratura po założeniu tego g....a ani nie drgneła a z nawiewów leciało letnie powietrze. WAHLER ma przynajmniej wygrawerowane na obudowie że jest produkcji Niemieckiej a VERNET jest jakoś niestarannie zrobiony i nie ma żadnego napisu (według mnie to jakaś chińszczyzna). U mnie elegancko 85 stopni w mieście nawet do 86,87 podskoczy.

Pozdrawiam

Edytowane przez LukasPodkarpackie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel7318

Ja wlasnie wymienilem termostat w ASO i jestem bardzo zadowolony. Pierwsze, ze nie chcialem zamiennika a dwa to nie mialem czasu umowic sie do mojego mechanika a chcialem temat zalatwic mozliwie szybko. Zadowolony jestem bo zaplacilem niecale 210 PLN (wymiana termostatu + uszczelki) przy czym policzyli 30% rabatu na czesci i 15% na robocizne z tytulu tego, ze opelek ma wiecej jak 5 lat. W zaleznosci od warunkow wskazowka od temperatury zaczyna sie unosic po okolo 10 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany po wymianie termostatu na WAHLER Made in Germany 92 - 107 stopni celsjusza. Nie polecam VERNETA ponieważ nie wiadomo czyjej to jest produkcji, poza tym temepratura po założeniu tego g....a ani nie drgneła a z nawiewów leciało letnie powietrze. WAHLER ma przynajmniej wygrawerowane na obudowie że jest produkcji Niemieckiej a VERNET jest jakoś niestarannie zrobiony i nie ma żadnego napisu (według mnie to jakaś chińszczyzna). U mnie elegancko 85 stopni w mieście nawet do 86,87 podskoczy.

Pozdrawiam

Wahler kiedys był dobry ale nie teraz.U mnie w 1.6 8V nie wytrzymawał nawet 1.5roku.Dlatego założyłem verneta w 1.6 8V działa juz 4 rok ale auto mało jezdzone .W obecnym cdti vernet nie wytrzymał dwóch lat czyli podobnie, nie lepiej niz wahler.W działaniu nie zauważyłem róznicy pomiedzy nimi.

Teraz ponownie załozyłem verneta w cdti dostał drugą szanse,jezeli znów tak krótko wytrzyma to nastepny kupie z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności