Skocz do zawartości

Termostat 1,7 cdti


Gość Puzon

Rekomendowane odpowiedzi

No i potem swiece kończyły się szybciej z powodu przegrzewania sie ich .. byc może to cos pomagało przy odpalania .. ale na pewno nie dla zywotnosci świec żarowych :-)

a to, że kontrolka gasnie Ci po 3 sek nie oznacza, że świece żarowe nie działaja .. swiece żarowe działają do pełnego nagrzania sie silnika tj. ok . 75C .. weryfikowane na jednym z modeli Astry IV .. oczywiście na innych temperatura może sie nieco różnic z uwagi na inny software.

Pod hasłem, że świece działają nie oznacza oczywiscie, że obłożenie prądowe jest takie jak przy rozruchu .. po prostu komora spalania jest dogrzewana w odpowiednich okresach czasowych .. coraz to mniejszym prądem wraz ze wzrostem temperatury w silniku.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość LukasPodkarpackie

Teraz przekręcam kluczyk gaśnie kontrolka świec, przekręcam drugi raz gaśnie kontrolka świec, przekręcam 3 raz czekam jakieś 3,4 sekundy i palę, i nie wiem czy temat nie będzie do zamknięcia bo jest wszystko ok. ostatnio jeszcze wymieniłem filtr paliwa, ale do końca nie mogę zweryfikować na niższych temperaturach bp narazie takich nie ma. Przy temperaturach rzędu -5, -6 pali bez problemów, czyli regeneracja rozrusznika i wymiana filtra pomogła.

 

Wieczorem wrzucę film z grzaniem, ocenicie Panowie czy to są normalne objawy czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz przekręcam kluczyk gaśnie kontrolka świec, przekręcam drugi raz gaśnie kontrolka świec, przekręcam 3 raz czekam jakieś 3,4 sekundy i palę

tak sie nie robi !!!

wyjasnienie masz wyzej

nic to nie daje tylko skraca zywot zarnikow !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas przeciez piszemy Ci że masz robic tak.Przekrecasz zapłon ,czekasz az kontrolka swiec zgasnie i odpalasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukasPodkarpackie

No dobra ale w przypadku gdy temperatura przekracza poniżej -20 to według was jednorazowe zagrzanie świec wystarcza ?

mk5 już zrozumiałem, dzięki za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas sterownik decyduje o grzaniu świec.Ja jedynie raz, dwa razy podgrzewałem swiecie(przez 2.5 r uzytkowania)gdy były bardzo duze mrozy i auto stało 2 tygodnie nie odpalane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość LukasPodkarpackie

Witam ponownie, nie zakładając nowego wątka wolałem napisać w starym, chodzi o wentylator chłodnicy silnika, przy obecnych upałach świeci mi się kontrolka wentylatora podczas jazdy. Dzisiaj auto osiągnęło prawie 90 stopni i niestety załączył się tylko wentylator od klimatyzacji (ten z przodu) który notabene wymieniałem niedawno. Co o tym myślicie ? będzie to wina zepsutego wentylatora czy coś poważniejszego może jakiś sterownik ??. Ale wydaje mi się że wtedy nawet by się nie załączał od klimy wentylator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności