Skocz do zawartości

Corsa b biały dym z wydechu


Gość Mariusz.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Około 3 tyg temu zakupiłem corse b(edition100) z silnikiem 1.0 v12 z 1999r z przebiegiem 180tys

 

Zauważyłem wczoraj ze z rury czy to na ciepłym czy zimnym silniku wydobywa sie trochę białego dymu oczywiście nie są to jakieś kłęby i nie robie za sobą zasłony dymnej :)

Temperatura wczoraj na dworzu wachała sie u mnie w granicach 1-3 stopni

 

Dodam tez ze na 100% mam do wymiany tłumik i chyba nawet w cały, spawany tez przez poprzedniego własciciela był kolektor wydechowy ale po spawaniu zamowili nowy ktorego nie wymienili dostałem go i bede sie zabierał nie długo do wymiany bo czuje ze jest nieszczelny bo czaem czuc w kabinie delikatne spaliny. podejrzewam ze z niego sie to wydostaje.

Dzień wcześniej ostro padało czy deszcz i wilgoć może być przyczyna tego dymienia ?

Olej silnikowy wymieniany był dokładnie rok temu i zostało na nim zrobione przez poprzedniego właściciela nie całe 5 tys km...

Dodam też ze pod korkiem wlewu oleju nie ma żadnego masła...

Ani też nie ubywa mi płynu chłodzącego cały czas jest taki sam stan.

Oleju raczej tez nie pali bo od początku jak go kupiłem sprawdzam bagnet i jest tyle samo.

Na 100% mam do wymiany uszczelkę pod miska bo z łacenia czasem potrafi polecieć jedna kropla oleju

 

CO o tym Myślec dużo czytałem na forach i każdy mówi co innego jedni ze to uszczelka pod głowica inny ze pierścienie ale chyba żaden przypadek nie był w 100% podobny do mojego dlatego postanowiłem doddac nowy post

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

 

Przed chwila zrobiłem 3 filmiki ktore załaczam jeden przy starcie zimnego samocodu nie odplanego od wczoraj póżniej postuj po 7 przejechaniu 7 km i na sam koniec po zrobieniu około 25km

 

1.Odpalenie zimnego silnika

2.postuj po przejechaniu około 7km

3.No i koniec po przejechaniu około 25km

Pozdrawiam

Edytowane przez Mariusz.S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień stacje paliwową możliwym jest ze dodają wodę do benzyny i z rury wydobywa sie para. Sprawdzałem na 3 stacjach. Jedna z nich leciała w przysłowiowego chu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio lałem na bp zalałem 7 literków i zrobiłem na nich 70km w bardzo ekonomicznej jezdzie czyi troche duzo za duzo spalił.

Wczoraj zalałem go na innej stacji na ktorej lałem zawsze wiec poczekam az to sie wszstko wymiesza...

Mam nadzieje tylko ze nie jest to nic poważnego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio lałem na bp zalałem 7 literków i zrobiłem na nich 70km w bardzo ekonomicznej jezdzie czyi troche duzo za duzo spalił.

Spalił w normie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności