Skocz do zawartości

Tigra Twin Top szyba się nie uchyla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój problem jak w temacie.Szyba kierowcy przestała się uchylać a co za tym idzie nie można otworzyć drzwi.Strona pasażera ok. Dodam,że stało się to po spadku zasilania(aku ma 7 lat).Czy Ktoś miał jakieś doświadczenia? Proszę o pomoc ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To czas wymienić akumulator. Po odpięciu zasilania wymianie aku, możliwe że usterka ustąpi samoczynnie.

Jak nie to musisz rozmontować tapicerkę i dostać się do mikro-przełącznika przy klamce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szyby byly programowane po tej ''ustece'' ??

jak nie to zaprogramowac ponownie

jak to sie robi ??

sa dwa sposoby

1.szyba w dol trzymajac caly czas guzik do uslyszenia klikniecia

i to samo do gory

2.wystarczy przytrzymac przy zamknietej szybie ''podnoszenie''

az kliknie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po naprawie.Bateria naładowana i nawet zipie.Szyba po montażu aku dalej nie chciała współpracować.Pomogło szyba w dół-przytrzymać szyba w górę-przytrzymać.Dzięki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów, Mam również problem z szyba od strony kierowcy.... Nie uchyla się po otwarciu drzwi,,, Jeszcze wcześniej czasem działała teraz juz wogóle,,, A jak opuszcze dach to szyba zjedzie w dół ale jej sie nie da podnieść,,, przyciski nie reagują od szyby,,, jedno co zauwazylem to po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pierwsza pozycje jest stały dzwięk... Coś takiego jak przy włączonych swiatłach i otwarciu drzwi.. Co to może być... Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Udało się komuś rozwiązać temat w przypadku kiedy przytrzymanie dłużej przycisków w pozycjach max dół/góra nie pomaga? Również próby po odłączeniu akumulatora nie przynoszą rezultatów.....

 

Może jest jakieś zabezpieczenie modułu odpowiedzialnego za automatykę szyby? może jakiś mikrowyłącznik? dodatkowy bazpiecznik? a może poprosu do modułu nie dociera jakiś sygnał sterujący?

 

Posiada ktoś schemat układu automatyki szyb? Lub może rozpiskę kostki do silnika elektrycznego szyby? A może jakiś inny trop co może być nie tak.

 

z góry dzięki za sugestie :)

 

U mnie problem z automatyką dotyczy prawej szyby.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odgrzeje troszke temat,

 

mam ten sam problem dzis przesała działac mi automatyka w obu szybach, resetowanie poprzez odłączenie aku i próbe programowania nic nie dało,

 

jakies pomysly? prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś stało się to również w mojej Tigra twin top. Przestały domykać się okna. Zawsze przy otwieraniu dachu troszkę uchylały się okna, teraz to nie działa. Tak samo domykanie szyb z kluczyka. Naładowałem akumulator, później próbowałem programować okna, ale nic z tego.

Czy ktoś rozwiązał ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stało się to również w mojej Tigra twin top. Przestały domykać się okna. Zawsze przy otwieraniu dachu troszkę uchylały się okna, teraz to nie działa. Tak samo domykanie szyb z kluczyka. Naładowałem akumulator, później próbowałem programować okna, ale nic z tego.

Czy ktoś rozwiązał ten problem?

 

Nie pamiętam dokładnie ale programowanie szyb trzeba wykonywać przy wszystkich zamkniętych drzwiach (?) i nieschowanym dachu. Jeżeli się mylę to spróbuj zaprogramować przy otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności