Skocz do zawartości

Układ hydrauliczny sprzęgła


Gość cinex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miesiąc temu nie mogłem wbić żadnego biegu więc wszedłem na forum i poczytałem o tym problemie. Odpowietrzyłem sprzęgło metodą "od dołu". Oczywiście ucieszyłem się bardzo ponieważ pedał sprzęgła chodził dużo lżej niż po odebraniu od mechanika :). Niestety po tygodniu problem powrócił. Pedał miękki, nie da się wbić żadnego biegu. Chce podkreślić że w tym roku ( styczeń ) wymieniany był wysprzęglik na nowy oraz pompa na używaną oryginalną boscha ( mechanik powiedział że najlepsza ). W sumie pompę sprzęgła wymieniałem już 4 razy od kupna auta ( 5 lat ). Czy kolejna pompa straciła swój żywot ? Może problem tkwi gdzie indziej ? Nie uśmiecha mi się ciągłe odpowietrzanie tego układu. Wydaje mi się że płynu nie ubywa, chyba że to są znikome ilości. Zbiornik wyrównawczy układu sprzęgła jest ten sam co od hamulcy ?

Edytowane przez cinex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce i wysprzeglik korzystaja z tego samego plynu i zbiornika

skoro wpada pedal w podloge to masz tylko dwie mozliwosci wysprzeglik albo pompa

niestety masz pecha

nie wiem czy poprzednio byl dobrze zamontowany (wystarczy z uszczelke uszkoda i po ptakach)

czy zle odpowietrzony uklad i to samo

moze to wina uzywek

ciezko powiedziec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę czasu żeby się tym pobawić. Co proponujesz ? Jak zdiagnozować usterkę ?

 

P.S. Jeszcze takie pytanko o podobnej tematyce. Jeżeli odepnę cięgno pompki od pedała sprzęgła to czy pedał powinien utrzymywać górna pozycje ? Czy powinien opaść na dół ?

Edytowane przez cinex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak zdiagnozowac ??

sprawdzic czy trzyma cisnienie

wystarczy wypiac przewod od podcisnienia

jak syczy znaczy ze trzyma

 

 

jak pamietam pedal po wypieciu lata luzno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprzęgła korzysta z podciśnienia od waku pompy ? Masz może jakiś schemat całego układu hydraulicznego sprzęgła ? Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić po co tam podciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki myslalem o jednym a pisalem o drugim

w sprzegle nie ma podcisnienia

tylko w hamulcu

 

twierdzisz ze plynu nie ubywa wiec to raczej nie wysprzeglik

nie wiem jak to jest poskladane czy dobrze wezyk zamontowany przy odpowietrzeniu

a moze ta uzywana pompa padla

ciezko to zdiagnozowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też poluzować odpowietrznik sprzęgła na skrzyni, zatkać palcem wylot i poprosić kogoś aby wcisnął sprzęgło.

Jeśli będziesz w stanie utrzymać tak że płyn nie wycieknie to pompka do wymiany. Pod warunkiem że nie jest zagięty lub przytkany wężyk doprowadzający płyn między zbiorniczkiem lub pompką, lub pompką a odpowietrznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa daje wysokie ciśnienie. Na dniach pojadę na kanał i dokładnie przejrzę te przewody. Chyba czeka mnie mnóstwo odkręcania innych podzespołów żeby się tam dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności