Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu (z kołami zębatymi) w garażu?


Gość marianm68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

jeżdżę już autkiem, ale winna jestem info na forum co było powodem, a więc wymienił mi ojciec jeden wałek i po problemie, dodać mogę, że szukając wałka warto kierować się nazwą silnika "ecotech" ponieważ pasują również wałki z Corsy B 1.0 bo mają te same silniczki, a ceny naprawdę się różnią ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam silnik 2.2 direct z bezpośrednim wtryskiem. Troche czytalem i wyszło że napinacz w tym silniku jest wadliwy (za mała dysza). Moje pytanie jest takie czy kupić taki sam czy kupić z wieksza dysza ten poprawiony juz a drugie pytanie czy mam wymieniać tez pompe wody odrazu bo przebieg moj to jest 147 tys. Najnwyższa pore na wymiane rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

śrubę koła pasowego wału korbowego powinno się wymienić na nową, czy zdarzyło się komuś jej nie wymienić tylko użyć starej, jeśli tak to jak mocno ją dokręcić?

pozdrawiam, Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

zdecydowałem się jednak na nową śrubę, bo nie wiem ile razy stara była już używana.

Jestem w trakcie wymiany rozrządu i z wałka rozrządu wysypała mi się rozkruszona plastikowa zaślepka, musiała być już luźna bo blokowała wcięcia na blokadę i jak ją ruszyłem to się do końca rozkruszyła:

post-53522-0-34951700-1479735914_thumb.jpg

jakie zadanie spełniała ta zaślepka, trzeba ją czymś zastąpić? W drugim wałki nie rozkruszyła się, ale cała wpadła do środka.

Kupiłem zestaw bez kół rozrządu, czy przy takim wyciągnięciu łańcucha można jeszcze składać rozrząd na starych kołach?:

post-53522-0-68277700-1479736070_thumb.jpg

łańcuch gdy założone są blokady wałków:

post-53522-0-09728400-1479736130_thumb.jpg

Jak widać silnik ma dużo nagaru (szczególnie w prostokątnych kanałach na łączeniu z pokrywą wałków rozrządu) coś z nim zrobić?

 

ponownie z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Grzegorz.

Edytowane przez grzegorzj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności