Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Meriva A montaż tempomatu

1.3 51kW 16V Z13DT

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#51 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 5015 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 09 lipiec 2014 - 20:22

nie

Manetka zamiennie stosowana była poza Merivą A tylko w autach :

Corsa C
Tigra B

Numer części GM 9185414

Załączone miniatury

• temp.JPG

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#52 OFFLINE   Lukasyyk

Lukasyyk
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.7 CDTI

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:19

Niestety ciężko o manetkę na allegro...

• 1

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#53 OFFLINE   Joncio

Joncio
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Silnik:1.7 DTI

Napisano 17 lipiec 2014 - 17:46

Niestety ciężko o manetkę na allegro...

Witam, 

Próbuję podpiąć tempomat do merivy 1,7DTI rok produkcji 2005.

4 tygodnie temu udało się znaleźć na allegro w sensownej cenie manetkę - koszt 80 zł+12zł przesyłka. (nowa 249 zł)

Dzięki instrukcji Bada (nick użytkownika, z forum, a nie jakiś magiczny przyrząd) przeprowadziłem z kompa do manetki  czwarty przewód (należy zdjąć wycieraczki, osłony podszybia, osłonę kompa i do pinu nr 2 wpiąć przewód, (super pasują do tego celu goldpiny wykorzystywane do połączeń elementów w komputerach stacjonarnych)- czas pracy ok 3 godzin. I teraz sedno.... 

Szukam życzliwej osoby, która ma doświadczenie i byłaby uprzejma aktywować w mojej merivie tempomat techem lub innym interfejsem. (dotyczy Warszawy i okolic w stronę Piaseczna, Konstancina). Moje próby na pożyczonych interfejsach zawsze kończą się porażką -komp nie może się połączyć z samochodem.

Czy ktoś z Was byłby uprzejmy i pomogły mi zakończyć tę czynność? nie mam już pomysłów co może być źle.

Zainteresowanych dobrym uczynkiem (gratyfikacja do negocjacji) proszę o wiadomość mailową.

Użytkownik Joncio edytował ten post 17 lipiec 2014 - 17:47

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#54 OFFLINE   peepe07

peepe07
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Silnik:1.6 16V 101KM

Napisano 05 wrzesień 2014 - 17:55

w mojej Merivie do manetki dochodzą 4 przewody, tylko nie wiem czy mam czujnik na sprzęgle, i w związku z tym mam pytanie do tych którzy go posiadają, czy jest on widoczny na wierzchu, czy jest gdzieś głębiej i trzeba coś odkręcić żeby go zobaczyć?  I jeszcze czujnik ma być jeden na sprzęgle czy na pedale hamulca też?

Już znalazłem, wystarczy zdjąć osłonę nad pedałami i zanurkować pod kierownicę.

Użytkownik peepe07 edytował ten post 05 wrzesień 2014 - 17:56

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#55 OFFLINE   Marq

Marq
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Silnik:Z17DTH

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:30

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, dokąd poprowadzić czwarty przewód z manetki, mam Z17DTH i mi brakuje, by móc zbudować system tempomatu w tym aucie.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#56 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 5015 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:02

Opcja dla leniwych, którym nie chce się czytać tematu od początku...

Załączone miniatury

• x45.jpg
  • pin2.jpg

• 1

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#57 OFFLINE   WolF63

WolF63
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto - okolice
  • Silnik:1.6 8V87KM
  • Nadwozie:minivan

Napisano 18 czerwiec 2017 - 11:15

Witam Wszystkich na Forum. Jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję, że zawarte tu informacje i możliwość dyskusji, pomoże mi w eksploatacji moje Mery. Sam również deklaruję pomoc.

Z góry przepraszam za wszystkie wpadki formalne. Nigdy nie korzystałem z tego rodzaju komunikacji, a wiek i umiejętności poruszania się w necie, ograniczają.

Temat instalacji tempomatu jest chyba nadal aktualny???

Przeczytałem wszystkie możliwe posty na tym i innych forach, a dalej stoję w miejscu.

W swojej benzynowej wersji silnika Z 16 SE wymieniłem manetkę kierunkowskazów - kostka posiadała 4 piny, czujnik pedału hamulca posiada 4 piny, ale nie ma czujnika położenia pedału sprzęgła ani instalacji do niego. Aktywacja w module silnika i nadwozia przeprowadzona przez dwóch elektroników. System widzi manetkę, licznik posiada  wskaźnik tempomatu, a on nie chce "zaskoczyć". Jeden z elektroników użył określenia, że moduł nadwozia go blokuję - być może powodem jest brak czujnika pedału sprzęgła..., żaden jednak nie chce się podjąć instalacji.

Może w ostatnim okresie ktoś uporał się z podobnym problemem - potrafi to wykonać?

Znalazłem ogłaszającego się na OLX teoretyka z Gliwic, ale jak doszło do ustalenia terminu przyjazdu - wycofał się.

Moja determinacja jest duża, dlatego decyzja przyjazdu z Trójmiasta nawet na Śląsk - bez powodzenia.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież