Skocz do zawartości

Wysokie spalanie ?


Gość Piotr_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 tygodni jeżdże Merivą 1.6 16V Z16XE i po tym okresie mam pytanie odnośnie spalania a dokładnie czy to normalne żeby w cyklu miejskim wyniosło 11 l/100km??

Codziennie robie nią około 20 km rano 10 i po południu 10 w połowie drogi temp. silnika osiąga 86-88 stopni. Jeśli zdarzy się jeździć więcej po mieście to temp potrfi osiągnąć 92 stopnie i łącza się wentylator więc termostat (który swoją drogą wymieniałem) jest raczej ok.

 

Czy tak wysokie spalanie w przypadku Merivy to normalna sprawa czy szukać jakiegoś defektu/usterki ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Piotr_S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy tak wysokie spalanie w przypadku Merivy to normalna sprawa czy szukać jakiegoś defektu/usterki ?

 

Mam dokładnie takie samo auto i moja też łyka ok. 10-11l. w mieście. Niestety taki urok tego silnika, a lubi ponadto też chlipać olej. Zatem pozostaje albo inwestycja w LPG lub przyzwyczaić się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość postregiment

Mam to sami, kupiłem auto 2-3 miesiące temu. Jeździ nim żona tylko i wyłącznie w cyklu miejskim i to często w korkach. Po założeniu gazu wychodzi nawet 13-14 litrów na setkę (BRC)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to sami, kupiłem auto 2-3 miesiące temu. Jeździ nim żona tylko i wyłącznie w cyklu miejskim i to często w korkach. Po założeniu gazu wychodzi nawet 13-14 litrów na setkę (BRC)

 

Dojeżdżam do pracy 16 km dziennie z czego połowa spory ruch miejski i pali mi LPG góra 10 litrów na sto. Tak więc u Ciebie to sporo te 13-14 litrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość postregiment

Dojeżdżam do pracy 16 km dziennie z czego połowa spory ruch miejski i pali mi LPG góra 10 litrów na sto. Tak więc u Ciebie to sporo te 13-14 litrów.

zobaczymy po regulacji po przejechaniu 1000km

ps jaka instalacja?

Edytowane przez postregiment

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, od 3 tygodni jeżdże Merivą 1.6 16V Z16XE i po tym okresie mam pytanie odnośnie spalania a dokładnie czy to normalne żeby w cyklu miejskim wyniosło 11 l/100km??

Codziennie robie nią około 20 km rano 10 i po południu 10 w połowie drogi temp. silnika osiąga 86-88 stopni. Jeśli zdarzy się jeździć więcej po mieście to temp potrfi osiągnąć 92 stopnie i łącza się wentylator więc termostat (który swoją drogą wymieniałem) jest raczej ok.

 

Czy tak wysokie spalanie w przypadku Merivy to normalna sprawa czy szukać jakiegoś defektu/usterki ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Witam serdecznie! Mam identyczną Mery, teraz wyłącznie w cyklu miejskim, dystans max. 40km rankiem i tyleż po południu w weekendy x2 spalanie maksymalnie 8,2 do 8,5l/100km. Rocznie przejechać mi się zdarza nawet 24 000km.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy po regulacji po przejechaniu 1000km

ps jaka instalacja?

 

Instalacja dobierana pod auto: STAG 300plus, reduktor Zavoli i wtryski HANA czerwone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej merive z nowo załążoną instalacją LPG (sekwencja) na razie wychodzi mi w okolicach 8 - 8.5 litra gazu w tym czasie komputer pokazuje na wyświetlaczu średnie spalanie 8,3 litra. silnik 1,6 77kW tylko ja dziennie robię 100 km (50 w jedna i 50 na powrót do domu). Swoją drogą jak czytałem opinie na różnych forach inni chwalili sie spalaniem na poziomie 6,5 - 7,5 litra ja niestety do tego poziomu nie dobijam (mówię o średnim spalaniu) nie wiem czy to kwestia opon zimowych czy uroku tego auta. A może opinie były przechwalone :-) Przy równej przepisowej i stałej jeżdzie z 90 km komputer pokazuje te 6,5 - 7 litra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jacekczupryniak

witam wszystkich, jezdze merivka 1,6 16 jezdze delikatnie bardzo delikatnie po miescie najczesciej, ale raczej bez korkow, ma 112000 tys przebiegu z ksiazka serwisowa. opony zimowe r15 185/60 i zmartwilem sie jak obliczylem ja po zrobieniu 1000 km i wyszla mi srednio 11 litrow, mialem nadzieje ze nie wyjdzie wiecej jak 8,5 litra, jestem troche zawiedziony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności