Skocz do zawartości

Wysokie spalanie ?


Gość Piotr_S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasa1979

witam wszystkich, jezdze merivka 1,6 16 jezdze delikatnie bardzo delikatnie po miescie najczesciej, ale raczej bez korkow, ma 112000 tys przebiegu z ksiazka serwisowa. opony zimowe r15 185/60 i zmartwilem sie jak obliczylem ja po zrobieniu 1000 km i wyszla mi srednio 11 litrow, mialem nadzieje ze nie wyjdzie wiecej jak 8,5 litra, jestem troche zawiedziony

 

Ale co sie przejmujesz,ja mam 1,4 merive robie krotkie odcinki jazdy,szkola 1km,robota 6km,sklep 2km,i spalanie na 100 km dzisiaj sprawdzone wynosi rowne 10 literkow,i jakos sie tym nie przejmuje,jezdze bo musze i chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość romantyr

Moja Meriva pali średnio 9 litrów/100km.Jazda przeważnie na krótkich odcinkach.

Z tego co już zdążyłem wywnioskować to ten typ tak już ma :wow:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moja Mery 1.6 16v przebieg 90tyś pali także sporo 11-12 litrów głownie jazda miejska bez korków. Także się zawiodłem bo liczyłem chociażby na 9. I też myśle cały czas co może powodować takie spalanie, jeżdżę napradę delikatnie, autko spoko i wygodne.Olej też ciągnie jak smok. Dziwi mnie tylko bo to przecież już dosyć stary silnik że opel z tym nic niezrobił, moim zdaniem pali zdecydowanie za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej norma panowie.Moja w zimie jeszcze na benzynie (grudzień 2012) paliła ok.9.5l.Teraz na LPG w lecie ok. 9 LPG. Gdy zaczęły się chłody (poniżej 10 st.C)potrafiła wejść na 11lLPG.Kombinowałem trochę więc ze stylem jazdy i doszedłem do 8.5 l LPG.Ale biegi zmieniam do 2300 obr. Gdy tylko jest trochę więcej pali też więcej.Raz lub dwa na miesiąc przeganiam ją na A-4 170-180 km/h 30 km w jedną i 30 w drugą.Ale wtedy to aż w baku bulgocze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Miesiac temu zakupilem Merive z16xe easytronic dla malzonki. Mialbyc Modus 1.2 ;)

Na razie zaskoczylo mnie wysokie spalanie, bo w bardzo plynnej trasie to ok 8l Pb z predkoscia do ok 100km/h.

Wymienilem termostat (pokazywalo ok 85-86C, teraz 88C), rozrzad, swieczki, olej i spalanie dalej podobne.

 

Czy wskazowka baku w tym modelu opada rownomiernie?

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w normie.Sprawdź wagę auta do tego zobacz jakie masz opory jazdy.I logicznie myśląc wyjdzie ci że TTTM

Więc właśnie dla tego mam LPG

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówka baku nie opada równomiernie od 1/4 do rezerwy opada szybciej, powyżej połowy utrzymuje się dłużej. Według mnie 8 l to trochę za dużo, ja robię codziennie 40 km, 20% z tego w mieście i wychodzi mi 6,7 l na 100 km, pomiar robiony wielokrotnie. Od momentu zaświecenia rezerwy można zrobić jeszcze 70 km, dalej już nie próbowałem jechać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tego w mieście i wychodzi mi 6,7 l na 100 km

 

No to jesteś cudotwórcą albo jeździsz bez naciskania na pedał gazu.

7 litrów to uzyskałem jadąc w niedzielę pustą drogą nie przekraczając 90 km/h

Po mieście i to takim gdzie większość mam ronda i przy niewielkich korkach wychodziło ok 9 l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co oczekiwac wynikow lepszych jak dieslem. przecie diesel nie po to jest drozszy by palil tyle samo co benzynowy silnik. Pojemnosc tu nie am zbytniego znaczenia. Do tego 16 zaworow i wydajnosc silnika by osiagnac taka moc to spowodowala ze silniki sa nieco bardziiej wysoko obrotowe. wieksza srednica tloka a mniejszy skok czyni ta sama poejmnosc lecz wiece troszke koni w gornych rejestrach za to slabszy w dolnych. Skoro diesel potrafi spalic w zime na takich dystansach 7-8 litrow to bena musi spalic 9-12 litrow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1,4 NEL.

 

Codziennie do roboty ca.20 km w ca. 20 min. Na razie jest 7,6. Może uda się mniej. Pomaga tempomat. Najwięcej spalanie skacze przy krótkich odcinkach np. sklepy, szkoła, ruszanie ze skrzyżowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności