Skocz do zawartości

Wymiana rolki paska wieloklinowego


Gość cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam się do wymiany rolki napinacz i paska wieloklinowego, ale natknąłem się na problem, dosyć dziwny moim zdaniem bo nie mogę znaleźć do kupienia samej rolki napinacza, wszędzie są całe napinacze za 150 - 200 zł. Czy ktoś z Was wymieniał kiedykolwiek rolkę przy wymianie paska czy tylko sam pasek? Wymienia się rolkę czy może póki chodzi to jej nie ruszać? (wydaje mi się że lekko słyszę szum z łożyska rolki ale nie jest to jakies tragiczne).

 

Pozdrawiam

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF z napinaczem to wydatek 295 zeta

numer czesci SKF03018

INA kosztuje 284

a Rouville 265

tansze to juz na wlasne ryzyko zakladasz ;)

 

mozna kupic np BTA sama rolka z tego co widze

ale co to za badziew ze kosztuje 57 zeta

ja bym nie kupil takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumaiłeś. Chodzi mi o to że napinacz za 200 -300 zł ok za całość, ale za samą rolkę 57 nie wydaje mi się tanizną, jeśli uważasz że za samą rolkę 57 PLN to mało to chyba się nieźle powodzi...

 

Dla pewności załączam zdjęcia całego napinacza i samej rolki. Ja chciałbym wymienić samą rolkę.

post-36124-0-36426700-1352974602_thumb.jpg

post-36124-0-97971800-1352974612_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co Ci chodzi kolego

podane ceny sa za kompletne rolki z napinaczami

a ta firma sama rolka

to kij wie co to jest

ja bym nie ryzykowal montazu takiej czesci

a czy mi sie powodzi czy nie

nie ma tutaj nic do rzeczy

 

Twoje auto wiec sam decyduj jakie czesci chcesz montowac

ja nie kupuje najtanszych zamiennikow

wiem z doswiadczenia ze sie nie oplaca

padnie szybciej i znowu trzeba bedzie kupowac

chytry dwa razy placi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to BTA to jakiś badziew, ale z tego co widzę to rolki (w innych markach samochodów) kosztują od 40-50zł i to mniej więcej wszystkie... dlatego ta stoi tak drogo dlatego ze do opla nikt za bardzo nie oferuje samych rolek tylko kompletne napinacze, a z powodu lekkiego szumu (który z resztą towarzyszy mi od momentu kupna auta) nie będę zmieniał napinacza.

 

Jak nie znajdę jakiejś sensownej rolki do kupna to wtedy wymienię tylko pasek wieloklinowy.

 

Chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś kiedyś wymieniał samą rolkę i czy ma to sens.

 

Pozdrawiam

Adam

 

.........................

 

I chyba znalazłem rolkę:

 

http://wazcar.com/eskleptecdoc/clientcatalogue/articledetail.aspx?item=OPT%200-N1492S

Edytowane przez cwic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

przypnę się do tematu, u mnie padło sprzęgiełko alternatora i mam problem ze znalezieniem odpowiedniego koła; znalazłem coś takiego

koło pasowe myślicie że to bedzie pasować ( alternator Bosh 0124 225 041 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba lepsi "specjaliści" się muszą wypowiedzieć :)

 

Ale jak nie to pozostaje zakup uszkodzonej używki z allegro za 40-50 pln i zabawa w demontaż, chociaż możesz poszukać gdzieś na złomie tam jak byś znalazł to pewno w kilku złotych byś się zmieścił.

 

Adam

 

....................

 

A może to podpasuje:

 

http://allegro.pl/opel-zafira-a-1-8-kolo-rolka-paska-alternatora-i2731752882.html

Edytowane przez cwic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ,

trochę odświeżę temat .

Mianowicie , jest mozliwość kupna samej rolki , właśnie taka nabyłem .

Co więcej , wydaje mi się , ze jest mozliwośc wymiany samego łozyska , sadząc po budowie rolki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

jaki jest moment dokręcania rolki prowadzącej paska wieloklinowego (dla astra g 1,7 dti z klimą), na dębowo wiem, ale ile dokładnie,

a propos kupiłem caffaro polską, na japońskim łożysku, ciekawe czy dobra, ale najwyżej. To nie rolka rozrzadu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności