Skocz do zawartości

sens wymiany rozrządu i popychaczy


Gość michal_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

będąc zaniepokojonym stukaniem w silniku pojechałem do mechanika w celu diagnozy problemu (podejrzewałem rozrząd).

Dowiedziałem się, że to popychacze hałasują, ale rozrząd i tak trzeba będzie wymienić, bo napinacz jest dość luźny. Sprawcą tego wszystkiego może być wadliwa pompa oleju, która prawdopodobnie też będzie do wymiany.

Koszt wymiany (nie licząc pompy oleju) rozrządu, popychaczy plus robocizna może wynieść 1700-1800 zł (jeśli uda się tanio kupić części). Jeśli by była potrzeba wymiany pompy oleju to dodatkowe kilkaset zł, a to już razem wychodzi ok 2500 zł.

 

Mam następujące pytania i byłbym wdzięczy za wszelką pomoc:

 

1. Czy jeśli zainwestuję powiedzmy te 2500 zł w naprawę, to jaką będę miał pewność, że silnik przez powiedzmy 2-3 lata nie będzie wymagał kolejnych napraw?

2. Czy ceny te nie są przesadzone?

3. Czy jest sens jechać po diagnozę do innego mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd i tak trzeba będzie wymienić, bo napinacz jest dość luźny.

Skad wiesz jaki jest stan napinacza ?Stuki na ciepłym , zimnym ?

Jeśli nie pożera oleju , jeździłbym dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jeśli zainwestuję powiedzmy te 2500 zł w naprawę, to jaką będę miał pewność, że silnik przez powiedzmy 2-3 lata nie będzie wymagał kolejnych napraw?

zadnej bo sa inne czesci ktore moga sie zepsuc

2. Czy ceny te nie są przesadzone?

raczej w normie

3. Czy jest sens jechać po diagnozę do innego mechanika?

nigdy nie robi sie po pierwszej diagnozie u pierwszego mechanika

zawsze trzeba zaciagnac jezyka u innych

moze ktos zrobi taniej (co nie znaczy ze lepiej)

chyba ze masz zaufanego u ktorego robiles juz kilka aut przez wiele lat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz jaki jest stan napinacza ?Stuki na ciepłym , zimnym ?

Jeśli nie pożera oleju , jeździłbym dalej

O stanie napinacza piszę to, co mechanik powiedział. Co do spalania oleju - tak ubywa go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ubywa ?

Norma to 0,7 l na 1 tys km .

Jaki olej masz w silniku ?

 

Nie mierzyłem jeszcze ile ubywa, ale zamierzam to zacząć robić.

Olej jaki używam to półsyntetyk 10W40.

 

Byłem dziś w serwisie Opla i diagnoza to ... zbyt mało oleju (ostatnio jak sprawdzałem ok. 2 tyg temu to było jeszcze ponad minimum). Uzupełnił olej do maksimum i cichutko jak dawniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy około 160 000km przy odpalaniu zimnego silnika strasznie terkotał no i ogólnie był o wiele głośniejszy niż kiedyś, dlatego zdecydowałem się na naprawę. w hurtowni jeden taki popychacz kosztuje niecałe 40zł a potrzeba ich 12. Po wymianie pracuje o wiele ciszej, jeszcze nie wiem jak z ekonomią silnika ale przynajmniej komfort jest. Mam też wrażenie że lżej pracuje i stał się trochę bardziej elastyczny w porównaniu z tym co było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności