Skocz do zawartości

Problem z obrotami na zimnym silniku


Gość svzuka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja calinką, problem objawia sie tak: silnik z rana np. zimny, odpalam i jest od razu 1500-1600 obrotów, temperatura sobie wzroscnie do np 95 i dalej 1500...ale gdy zgasze i odpale ponownie to już obroty są ok, błedy zczytałem wyskoczyły 2, od uszkodzonego czujnika abs i bodajze 32 czy tam 31, który zawsze wyskakuje jak wiadomo. Przepływka była wymieniana jakies 2 lata temu, krokowiec jest nowy. czujnik tem. dla ecu również, i dalej to samo, dodam że po kupnie krokowca, gdy ja 1 raz odpalilem na zimnym, obroty byłuy normalne, po 2 sekundach miały te niecały tysiąć, ale gdy zgaszilem i ponownie odpaliłem znów te 1500:/ spalania większego raczej nie ma.Gaz ma założony stag 4, jakis tysiac km temu był regulowany u gazownika, rozrzad,termostat, cały zapłon praktycznie nowy, po dolaczeniu przepływki już nie pamietam silnik gasnie lub strasznie schodzi z obrotow, juz nie pamietam, ale zmiana jest. po odlaczeniu TPSa, obroty ma 3500 czyli tez jakoś reaguje na to. Dolot raczej ok, wszystkie wezyki dobre, opaski dalem nowe, jedynie to przepustnice czysicilem, ale raczej wszystko dobrze zrobilem, nowa uszczelke oczywiscie dalem(zrobiona własnoręcznie:P ) i tam raczej problemu nie bedzie, na cieplym silniku wszystko jest ok, 3dni temu ukrecila mi sie linka predkosciomierza jakims cudem, no nic wymienilem, ale dzis patrze, po zgaszeniu silnika wskazowka obrotka zatrzymuje sie na tych np 1500, nigdy tak nie mialem, co prawda czyscilem tarcze, ale zeby sie akurat na tych 1500 zatrzymywala?? Licznik jest z polifta, kiedys były z 3-4 razy akcje ze na zimnym wskazowka sobie skakala sama do np 4tys...

Mam tu nakrecony filmik jak to mniej wiecej wyglada, moze pomoże.Aha, i mam wrazenie ze obroty chca sobie spasc, ale cos jakby je podbijalo...

http://www.youtube.com/watch?v=duhkV8FKRu8 jak komuś niechce sie ogladać całego niech przewinie do 3.25min:) i oglada.

Mam nadzieje że na tym forum uzyskam pomoc gdzie szukać przyczyny w sumie dość dziwnego problemu.Aha, odpalanie jest na benzynie, na gaz przelacza sie po uzyskaniu jakiejś tam temperatury.

Edytowane przez svzuka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy getz jest, ale raczej dobry jest, kiedys jak mi przeplywka padla to tez myslalem ze to krokowy, to kupilem ten sam krokowiec tej samej firmy i bylo bez zmian jak na oryginalnym, tak samo dzialal.Ale go sprzedalem bo 2 mi nie potrzebne byly.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem zniknął, dokreciłem śrubkę przy krokowcu, o 3 obroty, i po 2-3 odpaleniach silnika wszystko wrócilo do normy, jednak zamienniki nie takie straszne...bo w 2 bosha co miałem niestety i to nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności