Skocz do zawartości

Corsa 1.3 CDTI problem z odpaleniem


Gość poli761

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Problem z moją Corsą pojawił się jakiś miesiąc temu. Kiedy silnik wystygnie ma problem z odpaleniem. Trzeba zakręcić dwa lub trzy razy. Jak odpali to chodzi bez zarzutu. Mechanicy w ASO po kilkugodzinnych poszukiwaniach przyczyny stwierdzili, że należy wymienić rozrząd oraz dźwigienki zaworowe, które mogą być przyczyną nie otwierania do końca zaworów, a te powodują utrudniony rozruch silnika. Fakt, że silnik pracuje trochę głośniej (porównywałem z inną Corsą) ale czy to może być przyczyną utrudnionego rozruchu? Proszę o poradę specjalistów. Nadmienię tylko,że wcześniej (w tym miesiącu) wymieniłem świece oraz filtr paliwa, a komputer nie wykazał żadnych błędów. Ponadto mechanicy kategorycznie zaprzeczyli, aby mógł pomóc montaż zaworka zwrotnego. Podobno w tych silnikach to się nie sprawdza. Koszt naprawy w ASO to prawie 1/3 wartości pojazdu. Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdź ciśnienie paliwa i czy nie zapowietrza się układ paliwowy...

 

a diagnoze aso że rozrząd trza wymienić pomiń...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem bo podejrzewałem że to jest przyczyna problemów z odpalaniem, świece zresztą też wymieniłem z tego powodu. Wcześniej było wszystko ok. W ASO twierdzą, że pompa paliwowa podaje właściwe ciśnienie, ich komputer nie pokazał żadnych błędów w zakresie spadku ciśnienia. Twierdzą, że układ też nie jest zapowietrzony, zresztą podobno sam potrafi się odpowietrzać. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że ASO tym razem ma rację. Rozrząd może mieć wpływ na palenie.

Oczywiście wymień rozrząd poza ASO - koszt wyjdzie 1000 (po znajomości) lub 1200-1500 w jakimś warsztacie.

Sprawdź przy okazji jakie silnik ma ciśnienie oleju.

 

Jaki prawdziwy przebieg ma to auto? Mi rozrząd przestawił się przy 205 tys.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzaja sie problemy z odpalaniem w 1.7 gdy zbyt mocno dokreci sie dekiel filtra paliwa ( ale w tamtym silniku nie ma pompy w baku). Ale dla pewnosci obejdz filtr paliwa kawalkiem przewodu paliwowego i sprawdz, czy po nocy odpali. Jesli nie bedzie zmian to warto sprawdzic kompresje zanim zrzuci sie rozrzad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności