Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem w niskich temp.


Gość SZD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od czerwca mam ASTRĘ 1.7 z silnikiem ISUZU 1995 rok, w cieple dni nigdy nie miałem problenmu z odpalaniem...

lecz idzie zima ii moja Astra zaczyna szwankować,

dziś przy 0 stopniach na zewnątrz musiałem 3 razy kręcić by odpaliła.

kiedy odpali, telepie się i ma ok 800 obrotów. Czytałem że gdy działa przyspieszacz powinno byc ok 1100.

świece żarowe ostatnio sprawdzałem, nie działała jedna więc ją wymieniłem na nową, filtr paliwa wymieniłem na nowy, kiedy jest ciepła pali na dotyk. zawsze czekam na dźwięk przekaźnika aż pyknie, kontrolka grzania gaśnie po ok 3sek, .. potrzebuje auta na dojazdy do szkoły a obawiam się że gdy bedzie -15 i auto po stoi przed szkołą to mi nie odpali...

bardzo prosze o pomoc.

SZD

Edytowane przez SZD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie dawny czas temu pisałem o tym problemie w mojej asi 1.7tds isuzu 93r i podobnie robie jak ty przy rozruchu tyle,że moja pali dobrze

 

albo nie działa u ciebie silniczek krokowy albo wymaga ustawienia tak było w mojej astrze ale sprawdź czy działa silniczek krokowy odpal maszyne na zimno i sprawdź pozycję silniczka rozgrzej troche maszyne i sprawdź pozycję silniczka czy się troche przestawił jak działa to trzeba tylko ustawidź go

 

co do ciężkiego palenia przy niskich temperaturach to miałem to kiedyś i okazało się,że podgrzewacz paliwa nie działał po wymianie po problemie ale to w minusowych temperaturach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w mojej astrze. Jeszcze nie sprawdziłem świec ale mam nadzieje, że to one szwankują.

Gdzieś jeszcze czytałem a jakimś ustawianiu czegoś w dieslach co się przestawia po iluś tam set kilomatrach.

 

Co do grzania oleju napędowego, działa to dopiero w -6 stopniach chyba. Także to na pewno nie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina świec tak jak pisałem wcześnij sprawdź na zimnym silniku silniczek krokowy w jakiej pozycji jest dźwigienka i później jak gorący silnik w jakiej pozycji jest jeżeli przestawia się to masz dwie regulacje w silniczku krokowym ustawisz je i będzie działać

 

ja tak miałem darmo zawracałem głowe chłopakom na forum po sprawdzeniu okazało się,że działa i po regulacji autko ma na zimnym 1200obr a przy gorącym silniku 950obr

 

a jak nie będzie działał silniczek krokowy to albo rozbiórka i przemycie

albo wymiana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduje ię ten silniczek krokowy???

jakies foto albo objaśnienie, moja astra ma niskie obroty po odpaleniu, ostatnio nawet kolo 650-700

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamcatch

W moim Z19DT mam to samo :|

Dziś dałem do jednego serwisu, posprawdzali wszystko i jedynie doładowali trochę akumulator.

 

Ale dalej mam problem - rano trudno odpala, muszę kręcić wiele razy, przez co wyładowuje się aku :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem w warsztacie. Wymienili mi świece. Okazało się, że jedna była założona w ogóle z innego samochodu.

Autko teraz pali na dotyk. Ważne też aby utrzymywać aku. w dobrej kondycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności