Skocz do zawartości

Odczyt kodów błędów


Gość dto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapaliło się to dziadostwo na desce. Probowałem odczytać kody metodą gaz/hamulec ale nic się nie dzieje, kontrolka cały czas świeci. Czy jest jakaś inna metoda? Sprawdzalem czy da się zmostkować piny na złączu diagnostycznym (pamiętam że tak robilem swego czasu w Astrze) ale brak pinu nr 6 który bierze udział w takiej procedurze. Zostaje tylko komputer diagnostyczny?

 

Dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz do dechy, hamulec zasadniczy do oporu, włączyć zapłon (bez rozrusznika), liczyć błyski lmapki "auto z kluczykiem", a nie z symbolem silnika. Zero to dziesięć błysków. No chyba, że jest to jakaś nowsza Agila. W mojej działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz do dechy, hamulec zasadniczy do oporu, włączyć zapłon (bez rozrusznika), liczyć błyski lmapki "auto z kluczykiem", a nie z symbolem silnika. Zero to dziesięć błysków. No chyba, że jest to jakaś nowsza Agila. W mojej działa.

 

Dzieki za odpowiedź. Niestety u mnie nie bardzo to działa. Próbowałem zanim napisałem posta. Rocznik 2000 wiec chyba powinno. Obie kontrolki ("auto z kluczykiem" i "silnik") po przekręceniu kluczyka świecą światłem ciągłym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość cezariusz11

Dzieki za odpowiedź. Niestety u mnie nie bardzo to działa. Próbowałem zanim napisałem posta. Rocznik 2000 wiec chyba powinno. Obie kontrolki ("auto z kluczykiem" i "silnik") po przekręceniu kluczyka świecą światłem ciągłym.

Kolego najlepiej np. OP-COM, lub jakimkolwiek skanerem OBD2.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności można popróbować jak w chevrolecie (bracie opla lub GM ). Tam na wciśniętym hamulcu i gazie trza szybko przekręcić zapłon 3 razy - może zdarzy się cud i zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej np. OP-COM, lub jakimkolwiek skanerem OBD2.

 

pozdrawiam

 

Dzięki za pomoc. Myślałem o jakiejś mniej kosztownej metodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności można popróbować jak w chevrolecie (bracie opla lub GM ). Tam na wciśniętym hamulcu i gazie trza szybko przekręcić zapłon 3 razy - może zdarzy się cud i zadziała.

 

Niestety nie działa. Może muszę poszukać jak to jest w Suzuki bo Agila i WagonR+ to to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Witam

 

Mam problem z nowo nabytą agillą, cały czas pali się kontrolka auta z kluczykiem
Moglibyście pomóc w rozszyfrowaniu błędów(sprawdzone gaz hamulec i liczymy)- gdzie szukać usterek

 

0141 Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? 2

0180 Uszkodzenie w układzie czujnika temperatury paliwa A

 

a do tych wyjaśnień nie znalazłem
1523
1500
1509

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1523

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1897241.html

 

 

1500

 

http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?p=142128

 

Witam , to chyba tak będzie

1509 to coś- idle air control (IAC) valve- circuit malfunction - po polsku nie znalazłem

Przyczyna to - Wiring short to positive, IAC valve

Jednak coś jest

http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=14353

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności