Skocz do zawartości

Zbyt niski poziom oleju, dziwna praca silnika


Gość Piotrek50501

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek50501

Witam Ostatnio moja astra dziwnie pracuje. Jak silnik jest zimny to w kabinie słychać jak coś cyka zwłaszcza podczas jazdy na malych obrotach. Na postoju i powyżej 2tys obrotów tego nie słychać. Dodam że ostatnio dolewałem olej. Okazało się że brakowało jakiś litr oleju. Miarka wgle się nie maczała. To może być przyczyną cykania. Jak odpalę jak jest zimno i ruszam to cyka na prawdę głośno. Jak się rozgrzeje to wszystko jest ok. A doradźcie mi czy mam dobry olej. Jak kupiłem auto to zalałem olej mineralny Castrol 15w40. Czy to dobry olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem olej mineralny Castrol 15w40. Czy to dobry olej?

Zmień na pół-syntetyczny 10W40 - to może być jedną z przyczyn cykania zaworów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marinero78

spróbuj odpowietrzyć hydrauliczne popychacze zaworów. też tak kiedyś miałem i pomogło. olej tak jak poprzednik pisał zmieniłbym na 10w40, hydrauliczne zawory nie lubią mineralnego.

co do odpowietrzenia popychaczy to zrób tak:

1500 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

2000 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

2500 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

3000 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

3500 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

4000 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

4500 obr. utrzymuj ok. 15 sekund

powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O problemie cykających zaworów jest trochę tematów, wystarczy poszukać.

To jeden z przykładowych, a w nim powody głośniejszej pracy http://forum.opel24.com/topic/47879-ciagle-klepie-po-wymianie-popychaczy/

 

Druga sprawa że w dizelkach, wtryskiwacze też wydają podobny dźwięk :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek50501

na zimnym silniku czy na ciepłym?? mam chyba podobny problem.

 

u mnie cyka jak jest zimny silnik. Jak się rozgrzeje to jest wszystko dobrze

 

 

 

ale czy to nie jest szkodliwe dla silnika taka zmiana oleju? Słyszałem że jak nie wiadomo jaki był wcześniej olej to należy zalać mineralny aby silnikowi nie zaszkodzić. Czy to prawda? Czy będzie problem z przejściem teraz na syntetyk?

Edytowane przez Piotrek50501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek50501

a czy to odpowietrzenie popychaczy jest na pewno bezpieczne? Nie jest to szkodliwe dla silnika? Ktoś jeszcze próbował odpowietrzyć popychacze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Brakowało litr oleju? Nie zmienia się oleju z mineralnego na półsyntetyk !!! zawsze schodzi się na gęstszy :)/> pierwszy raz słyszę o czymś takim jak odpowietrzanie popychaczy.

Edytowane przez Muminek1177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności