Skocz do zawartości

duży problem? - wyciek oleju


Gość funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

po poprzedniej zimie taki problem mnie dopadł przebieg cos koło 90 tys, wymiana uszczelniacza walu od skrzyni i 1300 lżejszy - mrozy -22 załatwiły rzeczony uszczelniacz - bałem się z tym jeżdzić do ciepłych dni ale w garazu zawsze ślady mery zaostawiała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koledzy uszczelniacz to nie duże pieniądze z tego co dowiedziałem sie w serwisie nie trzeba sciągać rozrządu

uszczelniacz: http://www.renimix.pl/simering-walu-przod-p-1274.html

ale do tego do chodzi jeszcze piasta koła pasowego- w serwisie mówią że też ją wymieniają dla pewnośći : http://sklep.dixi-car.pl/piasta-kola-pasowego-walu-korbowego-101214-astracorsa-p-648.html

...a to juz troche większa kasa, jak myślicie zamawiać czy poczekać aż rozbiorą i wtedy sie zobaczy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z tą piastą, bo im chodzi o to czy uszczelniacz wyciął rowka na tej piaście, jeśli wyciął to faktycznie te piasty są wadliwe wykonane, bo przebieg mały i znają już temat, że wymiana uszczelniacz i zmontowanie na starą piastę z delikatnym wycięciem przynosi skutek na krótki czas a jako serwis nie mogą sobie na to pozwolić, ale jeśli będziesz to robił u znajomego to może przymruży oko na to, że auto będzie musiało stać jeden dzień u niego w oczekiwaniu na piastę, jeśli ta będzie faktycznie wytarta w miejscu styku z uszczelniaczem. Czasem nabija się głębiej uszczelniacz albo płycej by nie wypadł w tym samym miejscu, co stary często to jest bardzo dobra metoda, ale to już na odpowiedzialność klienta się robi, bo ryzyko zawsze istnieje powtórnego wycieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uszczelniacz wymieniony(obszło sie bez piasty) przy okazji zostały wyczyszczone odmy :rolleyes:/>

Witam mam ten sam problem wyciek pod kołem pasowym ,mam pytanie ile Cie kosztowała ta wymiana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam taki problem cieknie mi olej z szczeliny znajdujacej sie nad filtrem oleju szczelina ma ok 2cm srednicy i znajduje sie ok 2 nad filtrem.Czy jest to normalne w starych autach(kazdy wyciek napewno nie jest normalny bo powoduje pozniejsze problemy)chcialem sie poprostu dowiedziec co to moze byc i jak temu zaradzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności