Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -
1.7 55kW 16V Y17DT

sterownik, dziwna sytuacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   minich14

minich14
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.7 dti
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:22

Moja meriva 1.7 55 kw niedawno zaczeła gasnąć podczas jazdy bez przyczyny, zaraz po tym spokojnie odpaliła. Z tą usterką wybraliśmy się do mechanika na kompa podpiął wykazało że winny jest sterownik pompy wtryskowej, sterownik wyjęty został zawieziony do elektryka jednego z lepszych w mieście taką przynajmniej ma opinię, Jak tylko go zobaczył powiedział że nigdy takiego nie widział był koloru czerwonego koloru lecz nr się zgadzały. Po otworzeniu powiedział że to chińska podruba i nie ma nawet jak do tego zajrzeć bo wszystko zalane jest żelem. Czy spotkaliście się może z takim przypadkiem czy winna może temu być też pompa ?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   mores82

mores82
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:Y17DT

Napisano 14 marzec 2013 - 15:01

dodaj może jakieś zdjęcia

Ten sterownik owszem zalany jest żelem ale umiejętne rozlutowanie pozwala na dostęp do zakrytej elektroniki

w początkowym stadium usterka jest w pełni naprawialna  mowa oczywiście o silniku Y17DT?   

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   grzes08

grzes08
  • Forumowicz
  • 1720 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Model:Opel Meriva B
  • Silnik:A 1.7 DTS 130 KM
  • Nadwozie:Van

Napisano 14 marzec 2013 - 23:47

dodaj może jakieś zdjęcia

Ten sterownik owszem zalany jest żelem ale umiejętne rozlutowanie pozwala na dostęp do zakrytej elektroniki

w początkowym stadium usterka jest w pełni naprawialna  mowa oczywiście o silniku Y17DT?   

potwierdzam .. usterka w pelni usuwalna za około 300 PLN .. zazwyczaj z tym problemem występował błąd P0251, jezeli sie nie mylę .. ale spotkałem się jeszcze, że czasami winny jest czujnik prędkości obrotowej wału korbowego. Sam analizowałem samochód kuzyna .. i po wymianie czujnika problem zniknął, choć wiem że w dużej ilosci wypadków winny jest moduł sterujacy pompa wtryskową .. że to pompa - oczywiście że możliwe .. ale stawiam na czujnik prędkości obrotowej lub sterownik. 

Sterownik zalany jest żelem .. oryginalnie, lecz kolory jest stalowego .. może ktoś go pomalował, niewiedzieć po co??

A jeżeli facet nie widział tam wcześniej żelu .. to on takich wcześniej na oczy nie widział .. i nie naprawiał. Zmień mechanika .. poszukaj na necie gościa, który się tym dokładnie zajmuje. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 263 postów
  • Silnik:1,7 DTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 maj 2017 - 12:18

Witam.
Temat stary ale na pewno nadal aktualny. Moja Meriva na tendencje do poszarpywania. Byłem u elektryka , błędów nie było . Przeglądnął też sterownik ale zimnych lutów nie znalazł. Ostatnio w dziale astry wyczytałem o drugim sterowniku . Wtedy nie pytałem ale chyba przeglądał ten na silniku. Gdzie znajduje się ten drugi i czy warto go przeglądnąć zanim zaczną się problemy ?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   BENY72

BENY72
  • Zasłużony
  • 1583 postów
  • Model:Opel Vectra C
  • Inna marka:Opel Meriva
  • Silnik:1.8

Napisano 07 maj 2017 - 14:42

Jest przykręcony do pompy wtryskowej.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 263 postów

Napisano 07 maj 2017 - 16:06

Myślisz żeby do niego zaglądnąć? Wnerwiają mnie te szarpnięcia, no i zachodzi obawa że nagle i niespodziewanie odmówi posłuszeństwa.
Zrobiłem ponad 50kkm, na liczniku prawie 190kkm.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 263 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 08:56

Myślisz żeby do niego zaglądnąć? Wnerwiają mnie te szarpnięcia, no i zachodzi obawa że nagle i niespodziewanie odmówi posłuszeństwa.
Zrobiłem ponad 50kkm, na liczniku prawie 190kkm.

Może inaczej sformułuję pytanie .
Trzeba wyciągnąć całą pompę żeby sprawdzić drugi sterownik
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   BENY72

BENY72
  • Zasłużony
  • 1583 postów
  • Model:Opel Vectra C
  • Inna marka:Opel Meriva
  • Silnik:1.8

Napisano 28 czerwiec 2017 - 20:52

Wprawne ręce i dobry klucz+10 min roboty i sterownik na wierzchu, Nie trzeba pompy wyciągać.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież