Skocz do zawartości

Zniknął płyn chłodniczy podczas jazdy; zwiększone obroty


Gość przyjazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyjazdy

Witam,

Mam Astrę G 1.4 16v. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik po nagrzaniu się nie schodzi na obroty poniżej 1000/min.

 

Dzisiaj usłyszałem, że przy zmianie obrotów bulgocze w kabinie płyn chłodniczy. Sprawdziłem stan zbiornika wyrównawczego i okazało się, że jest on pusty. Być może tak było już od jakiegoś czasu. Musiałem dolać 1.5 litra płynu do osiągnięcia wskaźnika poziomu na zbiorniku. Przejechałem później ok. 5 km.

 

Olej nie wygląda na zanieczyszczony płynem. Silnik dymi tak jak zawsze (na mrozie zawsze dymił, w cieple - nie).

 

Oczywiście muszę znaleźć i naprawić przeciek, ale mam takie pytania:

 

1. Czy opisane zachowanie się obrotów silnika może mieć związek z ucieczką płynu? Po dolaniu płynu obroty nadal nie schodzą poniżej 1000/min. Czy np. zużyta pompa wody (być może ona przecieka) może dodatkowo powodować zwiększone opory dla silnika i tym samym wzrost obrotów czy taka hipoteza nie ma sensu? Jaki jeszcze może być powód takiego zachowania się obrotów?

 

2. Czy dolanie płynu do osiągnięcia wskaźnika na zbiorniku (i przejechanie ok. 5 km) jest wystarczające do wypełnienia układu i odpowietrzenia? Czy trzeba jeszcze dokonać jakichś operacji (podobno ten silnik sam się odpowietrza?)? Czy można jednak przyjąć, że układ jest napełniony? Mam wrażenie, że bulgotanie nadal słyszę.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam z Nowym Rokiem.

Edytowane przez przyjazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien sie sam odpowietrzyc ale na jakim dystansie to ci nie powiem. Sprawdz po tym uzupelnieniu czy ponowna agresywna jazda nie spowoduje ubytku plynu. DO tego tez sprawdzenia wez jakis recznik albo szmatke i obłóż ten zbiorniczek. Jesli po tej jezdzi ebedzie mokry recznik to wiadomo ze wylecial korkiem a jak bedzie sucho to trzeba szukac gdzie est nieszczelnosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności