Skocz do zawartości

Światła Przeciwmgielne Opel Signum


Gość morsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dość chyba poważny problem w moim opelku ze światłami przeciwmgielnymi przednimi jak również tylnymi. Otóż po włączeniu na panelu w odpowiedni sposób owych świateł nic się nie dzieje, żarówki ani nie drgną a na wyświetlaczu koło liczników również żadnych zmian, a powinno zasygnalizować co się stało. Nie wiem co może być przyczyną. Mogę podejrzewać bezpiecznik lub przekaznik ale nawet nei wiem gdzie są, bo nie mam polskiej instrukcji obsługi, by uzyskać rozpiskę bezpieczników lub schemat przekazników w moim opelku.Gdyby znalazł się ktoś, kto pomógłby przy takim problemie. Tak na marginesie zauważyłam, że również pozycjonowanie świateł oraz rozjaśnianie liczników i innych pokrętł nie działa z tego jednego panelu po lewej stronie koło kierowcy. Nie wiem co robić...Proszę pomóżcie !!!!!!!!!! Informuję, iż posiadam Opla Signum 1.9 CDTI 120 Km 88 KW 2006 rok produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze oto rozpiski bezpieczników http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2028099.html

nie potrafie dodac plikow na tym forum ciagle nie wybrano pliku do importu stąd link do elektrody

pozdrawiam

Edytowane przez Many007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za rozpiskę bezpieczników. Po sprawdzeniu mogę wykluczyć winę spalonego bezpiecznika, gdyż wszystkie są ok. Jest osoba może, która wie, gdzie mogę znalezc przekaznik do świateł przeciwmgielnych zarówno przednich jak tylnych, bo oba nie działają? Zastanawia mnie jedna rzecz w moim opelku, że światła mijania po zapaleniu zapłonu automatycznie cały czas się świecą bez ingerencji w pokrętła od świateł. Bardzo proszę kogoś, kto pomógłby, gdyż na serwisie opla stwierdzono, że zapięcie na kompa nic nie da,że trzeba będzie szukać po omacku, a koszt takiego szukania napewno będzie duży i w dodatku za podpięcie do kompa i brak diagnozy mnie skasują ( realia tego okrutnego świata). Proszę o pomoc

Edytowane przez morsik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Jeśli światła mijania zapalają się po przekręceniu kluczyka to trzeba podpiąć pod kompa. Powiedz czy od dawna to masz takie objawy czy kupiłeś już auto z takimi usterkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że kupiłam takie auto. Nie sprawdziłam tych pokręteł ze światłami. Mój błąd. Kombinuje co to może być i wywnioskowalam, że może chodzić o uszkodzony lub zle wpięty włącznik świateł. Czy to może być przyczyną ?? Że nic mi z tego włącznika za cholewcie nie chce działać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Konieczne podepnij pod op-coma albo techa. Światła mijania świecą się po przekręceniu kluczyka bo ktoś je tak zaprogramował, wystarczy przeprogramować. Co do halogenów to pewnie ktoś je wyprogramował teraz zostaje kwestia ponownego zaprogramowania. Jeżeli halogeny zostały wyprogramowane Techem to bez problemu da się je ponownie zaprogramować, jeżeli natomiast ktoś wyprogramował je op-comem to został uwalony moduł UEC który trzeba wymienić.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, przyczyną był uszkodzony włącznik światełek oraz złe zaprogramowanie świateł. Naprawione i już działa. Pozdrawiam i dziękuję =)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość panpodziemia100

Sprawa się wyjaśniła, przyczyną był uszkodzony włącznik światełek oraz złe zaprogramowanie świateł. Naprawione i już działa. Pozdrawiam i dziękuję =)

Jak dokładnie udało się rozwiązać problem i jakie koszty?

Mam ten sam problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności