Skocz do zawartości

po dodaniu gazu dławi się, przy naciskaniu sprzęgła gaśnie


Gość drynda

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wygląda następująco:

 

Astra z silnikiem C14NZ, po odpaleniu chodzi w miarę równo, po szybkim dodaniu gazu obroty spadają po czym albo auto gaśnie albo wchodzi na obroty, przy powolnym dodawaniu gazu jest ok.

Przy dodaniu gazu tak do 4000 obr po puszczeniu gazu całkiem obroty tez lubią spaść do jakichś 400 i później albo gaśnie albo obroty normują się na ok 900

 

Przy jeździe po wciśnięciu sprzęgła potrafią obroty całkiem spaść i auto gaśnie

 

Przy gwałtowniejszym dodaniu gazu na postoju, silnik tak jakby buczał, i tak jakby odgłosy wydobywały się z "puszki" przepustnicy

 

Dzieje się tak i na paliwie i na gazie, po całkowitym odłączeniu gazu i odłączeniu aku, zagrzaniu itp. dalej to samo

 

Wymienione: świece, kable, cewka, moduł zapłonowy, palec, filtr powietrza, filtr paliwa, czujnik temp, kopułka

Sprawdzwone (podmienione z działającej asterki) map sensor, krokowiec, czujnik położenia przepustnicy

Przepustnica wyczyszczona

 

Błędy jakie się pokazywały to 22,33,44

 

 

Auto przejechane ma 230k km (ile realnie nie wiem)

Edytowane przez drynda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boniek1993

22 - Czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie(warto zobaczyć czy się nie zacina,odkręć popatrz co jest grane)

33 - Czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt wysokie napięcie(czyli map sensor, sprawdź wężyk co idzie z przepustnicy do mapsensora czy nie jest dziurawy)

44 - Sonda lambda - uboga mieszanka(na ten temat nie trzeba za dużo mówić, najlepiej podmień albo sprawdź napięcie, ew kup nową)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 - Czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie(warto zobaczyć czy się nie zacina,odkręć popatrz co jest grane)

33 - Czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt wysokie napięcie(czyli map sensor, sprawdź wężyk co idzie z przepustnicy do mapsensora czy nie jest dziurawy)

44 - Sonda lambda - uboga mieszanka(na ten temat nie trzeba za dużo mówić, najlepiej podmień albo sprawdź napięcie, ew kup nową)

 

Przepustnicę miałem rozkręconą i czujnik chodził bez problemu

 

Wężyk sprawdzony jest cały, map sensor był podmieniany z działającej astry i zero zmian

 

Sonda pokazało sie tylko raz później już sie pokazywał, podejrzewam, że przez te spadki obrotów itp pokazał się błąd a nie z winy sondy... chociaz co zauwazyłem to na zagrzanym silniku jest gorzej niż na zimnym, podejrzewałem czujnik temp wymieniony i tez bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 lat później...
W dniu 4.01.2013 o 22:26, drynda napisał:

Mój problem wygląda następująco:

 

Astra z silnikiem C14NZ, po odpaleniu chodzi w miarę równo, po szybkim dodaniu gazu obroty spadają po czym albo auto gaśnie albo wchodzi na obroty, przy powolnym dodawaniu gazu jest ok.

Przy dodaniu gazu tak do 4000 obr po puszczeniu gazu całkiem obroty tez lubią spaść do jakichś 400 i później albo gaśnie albo obroty normują się na ok 900

 

Przy jeździe po wciśnięciu sprzęgła potrafią obroty całkiem spaść i auto gaśnie

 

Przy gwałtowniejszym dodaniu gazu na postoju, silnik tak jakby buczał, i tak jakby odgłosy wydobywały się z "puszki" przepustnicy

 

Dzieje się tak i na paliwie i na gazie, po całkowitym odłączeniu gazu i odłączeniu aku, zagrzaniu itp. dalej to samo

 

Wymienione: świece, kable, cewka, moduł zapłonowy, palec, filtr powietrza, filtr paliwa, czujnik temp, kopułka

Sprawdzwone (podmienione z działającej asterki) map sensor, krokowiec, czujnik położenia przepustnicy

Przepustnica wyczyszczona

 

Błędy jakie się pokazywały to 22,33,44

 

 

Auto przejechane ma 230k km (ile realnie nie wiem)

 

Przepraszam, czy poradziłeś sobie z problemem? bo mam identyczny

Aaaa, przepraszam, nie zauważyłem że udzieliłeś odpowiedzi. Winna uszczelka pod głowicą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności