Skocz do zawartości

klimatyzacja zima


Gość zabad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie dotyczace dzialania klimatyzacji zima. Wiem ze klimartyzacja powinna byc wlaczana zima ze dwa razy w tyg na kilka min.

Pytanie jakie mam dotyczy min temp zew zalaczania sie klimatyzacji. Dzis 10 st na dworze a klima sie nie zalacza. Latem zrobilem cala obsuge klimy wraz z wymiana kompresora. Wszystko dzialalo bez zarzutow wiec nie wydaje mi sie zeby cos padlo. Dodam ze klimatyzacja jest reczna

Edytowane przez zabad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumiem po co odpowiedz, ktora nie wnosi nic do tematu. Jesli chciales sie pochwalic swoja wiedza to trzeba bylo ja nam przedstawic. Poza tym to forum nie sluzy do oceniania innych wiedzy, Sluzy aby ta wiedze poszerzac. Nikt nie jest alfa i omega.

Poszukiwalem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie moglem znalezc nic wiarygodnego dlatego myslalem ze znajde tutaj kogos kto akurat ten temat zglebil.

W roznych modelach sa rozne temp min zalaczania sie klimatyzacji. W mojej astrze dowiedzialem sie ze klima nie dziala przy niskich temp, tylko jakich? tego sie juz nie moglem dowiedziec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

kazda klimatyzacja nie zalacza sie w niskich temperaturach. (nie mam tu namysli klimatyzacji wywieszanych za oknem domu :D bo niektore takie moga pracowac w zimie :D ) z tego co mi sie wydaje to nie dziala od temp. 2 lub 6st jakos tak to bylo. a to dlatego ze ciecz w skraplaczu by zamarzlaa i rozsadzilo by skraplacz, nie mowiac jeszcze o parowniku z ktorego wyplywa woda/wilgoc.

kliamtyzacje nalezy wlaczac w zimie aby olej przesmarowal caly uklad (sprezarke) pozatym olej dodatkowo uszczelnia polaczenia przewodow w klimie.

w zasadzie to trudno powiedziec czy cos nie padlo. wlacz silnik podnies maske i popatrz na kompresor, elektromagnes rozlaczony wiec kolo kompresora sienie kreci. wlacz klime i zobacz czy "zlapal". bedziesz chociaz jedno wiedzial. mozliwosci jest sto tysiecy. nawet to ze jak byles u mechanika to cos uszkodzil - przez przypadek. wiec gdzies moze byc nieszczelnosc

 

 

jak sie myle nich mnie ktos poprawi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzieś kiedyś czytałem że sprężarka nie załączy się jak na wyświetlaczu pokaże się taka "śnieżynka" która sygnalizuje możliwe oblodzenie. U mnie w Merivie zaświeca się ona chyba od około 3 st. C i faktycznie wtedy sprężarka się nie włącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzieś kiedyś czytałem że sprężarka nie załączy się jak na wyświetlaczu pokaże się taka "śnieżynka" która sygnalizuje możliwe oblodzenie. U mnie w Merivie zaświeca się ona chyba od około 3 st. C i faktycznie wtedy sprężarka się nie włącza.

 

potwierdzam - gdy świeci się "śnieżynka" sprężarka już się nie włącza, chociaż Eco gaśnie, dając mylnie informację że niby chłodzenie włączone.

ja ją włączam co ok 2-3 tygodnie (jak się przypomni) wyjeżdżając z garażu.

 

ale cytując "za wiele wiedzy w tym temacie to nie posiadam"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z manuala merivy.

Jeżeli temperatura zewnętrzna spadnie

poniżej 3 °C, na wyśewietlaczu pojawia się

symbol *, ostrzegając o możliwości

oblodzenia jezdni. Gdy temperatura wzrośnie

do co najmniej 5 °C, symbol * gaśnie.

W samochodach z wyświetlaczem

graficznym * lub wyoewietlaczem

kolorowym * pokazywany jest komunikat

ostrzegający o oblodzonej jezdni

(Slippery road). Gdy temperatura wynosi

poniżej -5 °C, komunikat ten nie jest

wyświetlany.

Przy niskich temperaturach zewnętrznych

chłodzenie (sprężarka układu klimatyzacji)

wyłącza się automatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności