Skocz do zawartości

klimatyzacja zima


Gość zabad

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprawdziłem u siebie i -3st.C klima działa, na innym forum piszą że w oplach poniżej -4st.C się nie włączy. Jak sprawdzę to napiszę. Wieczorem -9,5 działa, spadło do -10 i sprężarka rozłączona.

Edytowane przez marek79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość SebastianK

Panowie, te nasze schładzacze działają bardzo prosto na jednym tylko czujniku ciśnienia. U mnie też sprężarka nie rusza przy bardzo niskich temperaturach, co nie znaczy że używam jej na mrozie. TTTM. U żony w

peugeocie komputer sam poniżej zera wyłącza. Tam komputer zczytuje dane z czujnika temperatury zewnętrznej. Tu liczy się ciśnienie czujnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie ma tu nic do gadania cisnienie czynnika. Jest brane po temperaturze. W wiekszosci aut jest tylko presostat na ukladzie klimy tak wiec to zaden fenomen. Vagi tez tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie dotyczace dzialania klimatyzacji zima. Wiem ze klimartyzacja powinna byc wlaczana zima ze dwa razy w tyg na kilka min.

Pytanie jakie mam dotyczy min temp zew zalaczania sie klimatyzacji. Dzis 10 st na dworze a klima sie nie zalacza. Latem zrobilem cala obsuge klimy wraz z wymiana kompresora. Wszystko dzialalo bez zarzutow wiec nie wydaje mi sie zeby cos padlo. Dodam ze klimatyzacja jest reczna

 

Może masz nieszczelność i czynnik uciekł?

W każdym razie przy 10 stopniach klima na pewno się załączy.Chyba że miałeś na myśli -10 :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja podepne się .U mnie juz 3 rok z rzędu pojawia sie sprawa nie działajacej klimy po pierwszych mrozach.Od wiosny ,napełnienia klimy,pieknie chłodzi do 3-4 st ,troche żezi ale to inny temat.I tak chłodzi do pierwszych mrozów,- 5 powiedzmy.Gdy później jest lekkie ocieplenie 10 st na + juz sie nie włącza ,nie chłodzi klima.Wiosną stwierdzam brak czynnika.Gdzie szukac problemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci naleja barwnika razem z czynnikiem i szukaja z lampa uv bo musisz miec gdzies wyciek na uszczelce albo ktoryms wezu. W zime pewnie torszke twardnieja weże i dlatego :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na wiosne tak bylo robione i nic nie wyszło, 2 razy sprawdzali.Byla też robiona próba ciśnienia ,próżniowa na jesień,i nic nie wyszło.A czy gdzieś pod kokpitem w naprawde trudnym miejscu można jeszcze sprawdzić klime bo sprawdzali tylko pod maską ,chłodnice i od spodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Częsta przypadłość to pojawiająca się nieszczelność pod wentylatorem z przodu. Pod jego obudową i w kanałach przez nią przysłoniętych gromadzą się drobne śmieci, które trzymają wilgoć i ta mieszanka nie wychodzi chłodnicy na zdrowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopie.

 

Panowie, dzisiaj sprawdzalem przed zakupem Merive 2007 z16xep/

W czasie jazdy tesotowej zauwazylem, ze nie dziala klima, tzn. szyby nie chcialy za szybko odparowac. Na postoju wciskajac on/og klimy obroty nie zmienialy sie, wiatrak chlodnicy klimy nie startowal, Term. pokazywal 4,5C.

 

Czy przy tej temp. zewn. powinna jeszcze zalaczyc sie sprezarka klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności