Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -
1.4 66kW 16V Z14XEP

Głośna praca silnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gizmo39

Gizmo39
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:Benzyna Z14XEP
  • Nadwozie:heczbek
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 06 styczeń 2013 - 16:42

Posiadam Opla Astre H 1.4 2004r 137000km przejechane + 47000 cofniętych .Jak wyżej głównie bardzo mnie denerwuje to terkotanie silnika po rozgrzaniu jakbym jeździł dislem przed tym wszystkim wymieniono mi olej na platinum 10W-40 pół syntetyk jak się dowiedziałem a nie wiem ile w tym prawdy nie jest za ciekawy nie wiem na ile ma to wpływ ,ale nie chcę czegoś rozwalić np: rozrząd ,wiem że jedna poduszka jest też do wymiany od silnika ale czy to ma jakiś wpływ
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   wiatrak234

wiatrak234
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Silnik:1.4 90KM
  • Nadwozie:hatchback

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:11

Cześć

Ja napisze tak moja asterka ma przebieg 103500 km silnik Z14XEP 2005r, jak odpalam jest cicho ale tak jakby lekko trzesie autem i w srodku czus to na lewarku i kierownicy, natomiast jak odpale klime to juz wstrząsy sia bardzo odczuwalne, silnik pracuje głosno jak sie nagrzele do 90 stopni, kupując go koles zalał mi go olejem 10w40 choc w ksiazce miał 5w30 okazuje sie czutajac po postach jest to olej nie zalecany do tych liników w sensie ten 10w40, łancuch lubi pracowac w 5w30 czy to prawda?? czy hałas w silniku to oznaka rozrzadu czy popychaczy pracujacych na złym oleju?? i czy trzesieniem auta to wina wyrobionych poduszek czy ten typ tak ma??

pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   urfeen

urfeen
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:Z14XEP
  • Nadwozie:HB 5 dr
    215000km
    2006

Napisano 07 styczeń 2013 - 15:40

wymiana poduszek nie pomoże -przeczytaj http://forum.opel24....-problem-nadal/
lekkie drgania na kierownice - to raczej "ten typ tak ma" ale da się zmniejszyć do min.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   Gizmo39

Gizmo39
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:30

Jaki naprawdę olej zastosować do silnika znajomy polecił MOBIL 1 0-30 lub 40 ale pełny syntetyk przy moim przebiegu myślałem że pół syntetyk powinien być wlewany. Najpierw zaczne od oleju wymienię i zobaczę jak będzie chodził , ale to trochę potrwa samochud potrzebny dzieciak w szpitalu więc do kupie litr oleju na dolewke bo patzyłem na miarce jest druga kreska to chyba już czas dolać 1L.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   funyboy

funyboy
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacjawarmia
  • Silnik:1.4 16v 90KM

Napisano 07 styczeń 2013 - 23:43

najważniejsze to wymienić olej na 5W30 bo taki jest dedykowany do tego silnika - może być GM dexos 2( olej nie drogi bo kosztuje w sklepach i na allegro w granicach 80-100zł za 5l)...ten silnik jak już wiesz ma łacuch rozrządu, któy jest smarowany olejem dlatego ważne jest aby był jak najlepszej jakości. Wg mnie terkotanie u ciebie nie jest winą oleju gdyż na rozgarzanym silniku półsyntetyk czy pełen syntetyk ma takie same smarowanie - różnica jest przy niskich temepraturach. Jak możesz to ngraj filmik z tego jak chodzi silnik i wstaw na forum - może dużo to wyjaśni. Jaką musisz wymienić poduszkę - bo najczęściej siada ta po środku od strony kabiny i to ona jest odpowiedzialna za drgania w głównej mierze ....W tym silniku częśto dochodzi do rozciągniecia łąńcuszka co w konsekwencji daje taki efekt terkotania na ciepłym silniku lub należy sprawdzić klapki w kolektorze które się zacinają i brudzą....ja posiadam taki sam silnik i np. umnie terkotanie występuje tylko na zimnym silnku pod obciązeniem tj w czasie jazdy tak przez około 1-2 min( gdy jest lato to w małym stopniu w zimę w większym), pózniej ustępuje na ciepłym silniku nie mam takich objawów
Mam nadzieje że chodz troche pomogłem :wesoly:
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Gizmo39

Gizmo39
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:06

Żeczywiście olej 5W/3o pełen syntetyk miałeś racje wiatrak234 i funyboy zadzwoniłem do serwisu Opla podałem przebieg i taki właśnie mi podano.
Wymiana u nich to koszt około 199zł to znaczy oleju x3,5 litra + filtr + robocizna taka jest promocja teraz w Oplu nie wiem czy to dużo ? nie mam możliwości tego sam zrobić.Spróbóje poszukać olej i może ktoś zrobi taniej . Mam pytanie czy muszę przepłukać silnik czy wystarczy zlać i zalać nowym ?
Na dodatek wycieka delikatnie ze wspomagania kierownicy będę dolewał DextronII 1940715 zielony - tak mi podali
Co do poduszki to jest to poduszka od skrzyni biegów nie pamiętam która - tył-358zł czy bok - 376 zł są to orginały w ASO

Bardzo dziękuje za pomoc ale nie kończe wątku
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8840 postów
  • Lokalizacjajest B/DE, było HH/DE
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:F34
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:11

Co do poduszki to jest to poduszka od skrzyni biegów nie pamiętam która - tył-358zł czy bok - 376 zł są to orginały w ASO

a pytałeś się poza ASO?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   Gizmo39

Gizmo39
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:25

Nie pytałem ale chciałem sie dowiedzieć ile oni sobie liczą za sama poduszkę bez robocizny .Jeśli masz jakąś propozycje to napisz jestem otwarty gdzie można kupić lub zrobić ?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   Gizmo39

Gizmo39
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:29

zapomniałem dodać Poznań jeśli jest to pomocne zawsze można się dogadać
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   funyboy

funyboy
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacjawarmia
  • Silnik:1.4 16v 90KM

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:28

co do oleju to mozesz kupic np tutaj:http://allegro.pl/olej-opel-gm-5w30-5l-dexos2-dpf-f-vat-oryginalny-i2929042967.html
jest to sklep interentowy opla i sprzedają tam oryginalne częśći po cenach naprawde atrakcyjnych mają też sklep interentowy: http://www.renimix.pl/
kupisz teź tu filtr oleju któy oryginał kosztuje 20zł - na stronie jest nr gg zawsze odpisują - olej + filtr z przesyłką kurierską wyjdzie ci 113zł. Co do poduszek to szukaj Lemforder - opel montuje je na pierwszy montaż do dostania na allegro - zaoszczędzisz w zależnośći od poduszki min 100zł na szt a jakość taka sama - gdyż te sprzedawane w salonie to właśnie Lemforder tylko ze znaczkiem GM

Użytkownik funyboy edytował ten post 08 styczeń 2013 - 22:50

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież