Skocz do zawartości

Koła 15 a wygląd Astra H kombi


Gość wtmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
słabsze Astry H w standardzie na 15stkach wychodziły

Moja astra z tzw. słabszym silnikiem oryginalnie ma 205/55/16, a na zimę zakupiłem i zakładam 195/65/15. Nie widzę zasadniczej różnicy w wyglądzie samochodu, trzeba się dobrze przyjrzeć aby zauważyć różnicę

Edytowane przez mariusz444

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym, żeby na zimę założyć 205/55 R16 przy czym teraz auto ma letnie 195/65 R15 ?

tak było jak kupiłem mojego Asterixa, dodam, że jest to Diesel '05 Kombi 80KM, muszę teraz zmienić zimówki bo stare to już niezły szajs i nie wiem czy przejść na 16tki zimowe i pozostać na letnic 15tkach czy skorzystać z okazji i zrobić podmiankę zima 15 lato 16? ale to wiąże się z zakupem letnich opon w nowym sezonie, dzięki za poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownaj sobie ceny 16 i 15 zimowych

dokładnie 200 zł różnicy w cenie za komplet, ale chodzi mi o praktykę, nie znam się, dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów z forum;) wcześniej miałem 13" w Astrze F, tam nie było problemu, komplet nowych opon za 6 stów;);

zasadnicze moje pytanie powinno brzmieć: czy jest sens latem na 15 a zimą na 16 kiedy 15 jeszcze na lato posłużą ze 2 sezony a zimowe już nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens to pojecie wzgledne

jak widzisz masz do wydania 200 wiecej kupujac 16

kalkulujac ze kupisz 15 i bedziesz jezdzil do wulkanizacji zdejmowac i zakladac opony

to 200 plnow mniej wiecej pokryje ile zmian opon zima lato

moze z 4 czyli dwa lata

sam teraz pomysl czy chce Ci sie smigac po wulkanizacjach i czekac w kolejce na zmiane opon na jezien i po zimie

czy wydac teraz 200 wiecej i samemu sobie pod domem zmienic jak przyjdzie czas

 

pech ze akurat w ta strone sie ulozylo

bo lepiej na zime 15 na lato 16 albo wieksze ;)

ja mam po dwa zastawy do obu aut

do bialego 15 stal na zime 17 alu na lato

do XJ stal na zime alu na lato obie 15

zima mnie jeszcze nie zaskoczyla

i nie czekalem w kolejkach po tydzien na zmiane gum ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens to pojecie wzgledne

jak widzisz masz do wydania 200 wiecej kupujac 16

kalkulujac ze kupisz 15 i bedziesz jezdzil do wulkanizacji zdejmowac i zakladac opony

to 200 plnow mniej wiecej pokryje ile zmian opon zima lato

moze z 4 czyli dwa lata

sam teraz pomysl czy chce Ci sie smigac po wulkanizacjach i czekac w kolejce na zmiane opon na jezien i po zimie

czy wydac teraz 200 wiecej i samemu sobie pod domem zmienic jak przyjdzie czas

 

pech ze akurat w ta strone sie ulozylo

bo lepiej na zime 15 na lato 16 albo wieksze ;)

ja mam po dwa zastawy do obu aut

do bialego 15 stal na zime 17 alu na lato

do XJ stal na zime alu na lato obie 15

zima mnie jeszcze nie zaskoczyla

i nie czekalem w kolejkach po tydzien na zmiane gum ;)

no niestety taki pech, tak stało auto jak kupowałem w DE i nie było za bardzo wyboru, cena atrakcyjna itp., nie patrzyłem na koła, teraz przyszedł ich czas;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić mojej Asi H stalowe 15' na zimę i tym samym przesiąść się z założonych obecnie 225/40/18 na 195/65/15. Mam 1.9 kombi w wersji Sport, 1.9 CDTI 150 KM, w związku z czym krótkie pytanie do znawców - wejdzie 15'? Różnica w cenie upatrzonych Michelin Aplin A4 to w zależności od 15'/16' przy komplecie ponad 500 zł. :dobani:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności