Skocz do zawartości

zablokowana klapa tylna - Vectra C liftback


Gość VECTRA 3.0 cdti 08

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VECTRA 3.0 cdti 08

Witam, klapa bagażnika nie chce sie otworzyć. z pilota nie działa, od środka też nic. reszta zamków sprawna i działa. nie mam wejścia na kluczyk w klapie i nie wiem jak sie dostać do środka żeby kable i połączena sprawdzić. wcześniej klapka od wlewu mi zamarzła ale juz jest git. próbowałem suszarka rozgrzać ale nic nawet pryskałem wd 40 zeby wygonić wode ale bez rezultatów

jak sie dostać do kufra zeby go otworzyć od środka albo... wydaje mi sie ze siłownik w klapie nie działa ale na zamknietym bagażniku nie sprawdze, a może się da???

jak nic je nie znajdzie to mechanik sie ucieszy ze zarobi...

 

moze ktos mi pomoze.

vectra c 2008r 3.0 cdti liftback

Edytowane przez VECTRA 3.0 cdti 08
styl i ort - brrrr ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak sie dostac do bagaznika ??

kladziesz oparcie fotela

wyjmujesz polke i wlazisz do bagaznika

masz 5 drzwiowe auto wiec zadna filozofia

pomyslec troche

gorzej jest w sedanie ale tez sie da

 

jak juz tam wejdziesz to sciagasz tapicerke klapy

i juz masz dostep do zamka zeby kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VECTRA 3.0 cdti 08

no cóż jako expert na tym forum to żeczywiście "dobra rada"

ale bez sarkazmu oddałem specjaliście i dostali sie nie od środka... widziałem ale nie wiem jak

kostka była zaśniedziała i siłownik poluzowany.

nasmarowali dokręcili i zainkasowali 100. klapa działa. podobno przed zimą pasowało zakonserwować zameczki.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam co prawda signum, ale jest podobnie. ja robilem tak- wchodzilem do bagaznika i tam u dołu klapy gdzies na srodku jest mały koreczek ktory sie wyjmuje i wkladasz imbus chyba 12 lub wiekszy przekrecasz i klapa otwarta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam podobny problem z zamkiem w Vectrze hatchback - nie reaguje na pilota i przycisk. Doczytałem, jak awaryjnie otworzyć i śrubokrętem bez problemy się udało, ale mam takie pytanie: czy - mając podstawowe umiejętności techniczne - można samemu wykręcić zamek z klapy i obadać sprawę? Czy potrzebny do tego mechanik? Teraz się nie otwiera, ale się trochę boję, że potem nie zamknę :)

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko, ze nie zamkniesz klapy. NIkt nie stwierdzi usterki na odleglosc. Moze kwestia wilgoci a byc moze mechaniczna usterka zamka. Zdemontuj i do dziela. Chyba powinienem miec taki zamek i przycisk otwierania w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności