Skocz do zawartości

Zmiana silnika z combo 1.6 8v na 1.6 1,6 z opla tigry


Gość Albertk89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość chester1311

czesc mam pytanie i jak przekladales silnik ?? udalo sie ??

 

niestety jak to w zyciu bywa mam taki sam problem w moim combo padl silnik nie mam sil juz go robic i szukac co sie zepsulo

 

mianowicie chcialbym kupic cale auto i przelozyc silnik , wiązke elektryczną itp jaki najlepszy wybor silnika zeby nie bylo duzo do przerabiania ??

 

astra I 1,6 8v

astra II 1,6 ,

calibra 2,0 8 v ,lub 16v

nie wiem jaki model silnika podchodzi najlepiej moze ktos mi pomoze ? oczywiscie najlepiej jakby silnik był z przepustnicą na linkę . no i auto służy do zarabiania nie bede jezdził ni mna żadne wystawy po prostu chce zeby chodzilo i bylo w miare bezawaryjne . pomoze ktos ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przekładac silnik na taki sam.Oprócz wiazki trzeba wymieniac sterownik(z imo)trzeba wiazke elektryczna no i sprawdzic czy skrzynia biegów pasuje do tego modelu, nie licze juz osprzetu nie zawsze pasuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chester1311

no tak tylko silnik z16se dla mnie to porazka myslalem ze opel robi dobre silniki jednak sie pomylilem dlatego chce inny no i nie bede ukrywal ze troszeczke mocniejszy , myslalem nad 1,6 16v z astry F ile ma 90 czy 100 KM ? i czytalem ze podchodzi cała wiązka elektroniczna , jedynie komputer do wymiany a wtyczki te same .

 

no i druga sprawa astre z tym silnikiem mam za cene golasda do mojego ;/

 

 

lub 1,6 8v tak samo z astry I

Edytowane przez chester1311

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z1.6 se jeden z niewielu ma montowany sterownik na kolektorze dolotowym takze wiazka bedzie pasowac wyłacznie do tego typu silnika.Nie wspomnie ze róznia sie miejscami i rodzajami czujnków.Czyli trzeba było przekładac cała wiazke i sterownik z innego pozostaje problem komunikacji immo-moga sie róznic instalacje.w astrze f sterowniki sa montowane w srodku auta.Problemem moze byc tez wspomaganie jezeli jest hydrauliczno elektryczne w astrze f jest hydrauliczne.Nie wiem jak juz samo mocowanie silnika i prawdopodobnie skrzyni biegów.Co do tego silnika ja tez mam mieszane uczucia miałem astre z tym typem silnika tyle ze moja miała 84km a w combo87km.Nie byłem z niej zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chester1311

ech kombinuja zeby zycie utrudnic ludziom heh . rozmawialem z mechanikami polecaja 1,8 8v z vectry jednak problemem pozostaje tak jak kolega pisal wiązka i komputery ;/ czuje ze narazie bede musial odratowac silnik i kulec poki nie uzboeram na inne auto heh

 

a tak jak juz pisze silnik mial kapitalke pierscienie glowica wszystkie uszczelki itp , wywala cały czas bład czujnika spalania stukowego i silnik jest w trybie awaryjnym kreci sie tylko do 3,5 tys obrotow , na biegu jalowym idzie do konca jak wrzuce bieg to go zaraz blokuje juz osiwialem od miesiaca grzebie w garazu i nie moge dojsc co to watpie zeby czujnik stukowy az tak wplywal na silnik . na wymiane chcialem sie zdecydowac tylko dlatego ze nie moge sobie z nim poradzic nawet kilku elektrykow zrezygnowalo heh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przekładka nie jest taka prosta(a po przekładce nowe problemy zazwyczaj...).Czujnik spalania ma nie tyle wlyw na silnik co na elektronike,wykaze bład i przelaczenie w tryb awaryjny....Blad na lpg czy na pb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chester1311

I na lpg i na benzynie to samo , zamowilem juz nowy bo zgubilem parasgon i tego co mam nie zareklamuje heh bylo b;ledow a bledow jedyne cozostalo to ten stukowy , tczujnik temperatury powietrza dolotowego chodz jest nowy ma miesiac i za uboga adaptacja paliwa czy jakos tak cos nowego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chester1311

witam

 

ok narazie temat zazegnany z przekladka , zrobilem wszystko ladnie chodzi

 

powodem byl pęknięta jedna zylka kabla od czujnika stukowego w wiązce zlutowalem i dziala :) smiga az milo

 

 

dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności