Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 CDTi Z17DTH[LPZ] 101 KM Rorząd


Gość toredo90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toredo90

Witam

Szukałem podobnego tematu ale nie ma może ktoś podeśle.

Chce wymienić rozrząd w tym silniczku. I pytanie jakiej firmy kupić części, ktoś może wie co wrzucili na pierwszy montaż do tego silnika? I drugie pompe wody czy wymienic razem z rozrządem? i też jakiej firmy.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek wypowiedzi!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

rozrząd w tym silniku wymienia się co 10lat lub 150tyś km...

 

Co do pompy wody nie jest napędzana paskiem rozrzadu, tylko paskiem wielorowkowym, pompa jest obok sprężarki klimy, jalepiej kupić skf...

 

A co do kompletu rzorządu to bierz coś firmowego, rolki ruville, pasek gates albo contitech, warto tez wymienić uszelkę pod pompą oleju bo jest tania a czasem lubi puszczać olej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość okobogee

Witam, podpinam się pod temat. Chce wymienić rozrząd w corsie c 1.7 dti isuzu.

Chce wymienić rozrząd w moim autku. Znajomy mówił ze jak wymieniać rozrząd to razem z pompą wody.

Czy to prawda ?

Czy da się jakoś sprawdzić pompę wody domowym sposobem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody jest napędzana osobno paskiem wielorowkowym i nie ma potrzeby wymiany razem z rozrządem...

 

swoją drogą pompę sobie też obejrzeć czy nie ma luzów na kole, bo to też część podlegająca zuzyciu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

pompa wody w silnikach 1.7 DTI i CDTI jest na pasku wieloklinowym; wymienia się kiedy pocieknie, niezależnie od rozrządu; co do rozrządu oryginalnie był Gates .. i jest do tej pory ale można dobry markowy pasek. Rolka prowadzaca i napinacz najlepiej również markowa obecnie jest montowany NTN ale może być SKF. Niestety pasek nie wytrzymuje aż tak wiele jak pisał Marmi .. 120 kkm to i tak wiele .. serwisy wskazują na wymianę po 90 kkm. A le wytrzymują oby nikt nie musiał się przekonywać .. wymienić po 90 kkm i nie przeciągać struny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

serwisy wskazują na wymianę po 90 kkm. A le wytrzymują oby nikt nie musiał się przekonywać .. wymienić po 90 kkm i nie przeciągać struny.
nie wiem jak w DTI ale bez przesady żeby w CDTI wymieniać pasek po 90tyś, skoro interwał jest co 150 tys, to można go skrócić do tych 120, wedle mnie 90 to troszkę przesada...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Fabrycznie Isuzu do tego silnika przewiduje przebieg na pasku rozrządu na 100kkm - dzisiaj sprawdziłem i potwierdziłem w specyfikacji silnika. Z tego co pamietam to 150kkm jest dla silnika 1.9 CDTI, bo taki samochód miałem, więc się tym interesowałem.

Więc dalej bedę sie upierał, że jeżeli kupiłeś samochód i nie znasz jego historii to wymiana bezwzlednie 90 kkm; natomiast jeżeli znasz, jeździłeś nim sam, wiesz że nie szarpałeś i zrobiłeś ten przebieg w niedługim czasie to mozna sie pokusic o te 100 kkm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to 150kkm interwał dla rozrządu jest tylko w Z19DTH a słabszych silnikach jest 120kkm

+120kkm dla wszystkich na pasek osprzętu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem auto z roku 2004 mod 05 i opel a nawet książką serwisowa przewiduje interwał co 150tyś km, ale jak mówiłem tyczy to sinika DTH

 

Dobrze że przy obecnym aucie jest co 180tyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności