Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe pytanko? :)

Które opony są lepsze na zime 155/80 R13 czy 175/80 R 13 obie 13 oczywiście.

Bo raz słyszę, że szersze oponki są lepsze a raz że węższe i teraz niewiem, które trzymają się lepiej drogi.

Które są lepsze FULDY czy MICHELIN albo zresztą które są najlepsze!!!

Bo słyszałem, że FULDY są jedne z lepszych!

Dzięki za odpowiedź dca_2006 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

155/80 R13 czy 175/80 R

jesl ioba typy 13 to cos nie tak bo bedzie inna srednica koła - ogólnie zaleca sie ( albo powiedzmy "mozna") na zime zalozyc wezsze od letnich - ale w granicach rozsadku polecalbym o jeden rozmiar ( podobnooooooo wezsze lepiej beda trzymaly sie na lodzie itp). Ja zakładam takie same na lato i na zime ze wzgledu ze zalezy mi na dobrym pokonywani miekkiego sniegu i wychoodze z zalozenia ze szersze mniej sie powinny w takiej sytuacji zapadac- ale to moja opinia.

Ogolnie na zime mozna jeszcze zejsc ze srednicy felgi na nizsza, aby mniej tłukło na dziurach, ale z 13 to juz nie ma co schodzic.

 

I wazna jest w tych wszystkich zmianach, aby zachowac zblizona srednice zewnetrzną koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do OPEL ASTRA II 2,0 L 101 KM

Na lato 195/60R15, a na zimę 185/65R15

Ogólnie rzecz pisząc na zimę opona szersza lepsza przyczepność na suchym, węższa opona lepsza na mokrą nawierzchnie i na śnieg. Węższa opona lepiej rozpycha wodę i śnieg. Właśnie kupiłem Continental ContiWinterContact TS810 88 T

Polecam test opon 195/65R15 MOTOR 44/2007

1. Continental ContiWinterContact TS810 88 T

2. Semperit Speer-grip

3. Goodyear ultra grip 7

4. Michalin alpin A3

5. Kleber krisalp HP

6. Fulda Kristall Montero 2

7. Dębica firgo 2

Tak układa się lista zwycięców wedłuk gazety MOTOR

A zakupu polecam dokonać tu

http://www.tanieopony.biz/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na zime bardziej odpowiednie sa węższe opony z tego wzgledu ze lepiej radza sobie ze sniegiem, woda i błotem posniegowych. dobierz oczywiscie je z rozsadkiem stosownie do mocy pojazdu. pamietaj o tym ze czy weższa opona tym mniejsze opory ruchu ale tez i mniejsza powierzchnia opony styka sie z asfaltem podczas jazdy a co za tym idzie... szybsze zużycie opony. przyczepnosc opony zalezy od jakosci opony, wykonania i jakosci materiału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

musze kupic teraz opony zimowe do mojej Astry 2 kombi Sport , mysle nad Sava Eskimo S3 195/60/15 lub 195/65/15 mam letnie opony tej firmy 205/50/16 i sa calkiem spoko, tzn mam je od 2 m-cy dopiero ;(

 

Co mozecie mi polecic z opon ok 200 zł za sztuke... bo na allegro sa jakies opony za 160... ale ponoc to jakis szaj tak jak Debica frigo ???

 

Wiem, ze za 200 zl nie kupie jakies super opony ale musze kupic 4 szt + 4 felgi stalowe 15 " używki wiec robi sie juz spora sumka

 

scaliłem tematy/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekając na "Dębicę" musisz wiedzieć, że Sava jak i Dębica to dokładnie ta sama firma. Obydwie marki należą do GoodYear-a i niektóre z opon dostępnych w poprzednich latach jako "Dębica" (np. Quartet) w tym roku jest w sprzedaży pod tylko pod marką Sava ???

 

Ogólnie nie dam złego słowa powiedzieć na Frigo 2. Kapitalna guma na śnieg i lód. Mogę coś o tym powiedzieć bo mieszkam w górach. Często wyjeżdża tam gdzie inni potrzebują już łańcuchy.

Niemniej w tym roku chciałem coś zmienić i moją "Zośkę" zaopatrzyłem w Firestona Winterhawk kupionego tutaj : http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=828&producent=Firestone&model=WINTERHAWK

i jak na razie nie żałuję :D

 

P.S. Odnośnie testu ADAC - w życiu nie uwierzę, że jakakolwiek opona bieżnikowana może być lepsza od nowej. Poza tym jeśli małbym wierzyć ADAC to nie jeździłbym Oplem ???;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc to jakis szaj tak jak Debica frigo

A zrobiłeś chociaż 100 metrów na tych oponach, że takie rzeczy wypisujesz? Jeżdżę na tych oponach w różnych rozmiarach i różnymi autami od 2001 - w sumie trzy komplety - i nie dam o nich złego słowa powiedzieć. Czasami słyszę krytyczne opinie o Dębicach i wtedy pytam na czym to sznowny krytyk jeździ, spodziewając się co najmniej Uniroyali, Michałów czy Pirelli. A co się często okazuje? Pan krytyk ujeżdża Barumki albo Daytony ???

Narzekając na "Dębicę" musisz wiedzieć, że Sava jak i Dębica to dokładnie ta sama firma. Obydwie marki należą do GoodYear-a i niektóre z opon dostępnych w poprzednich latach jako "Dębica" (np. Quartet) w tym roku jest w sprzedaży pod tylko pod marką Sava

 

Ogólnie nie dam złego słowa powiedzieć na Frigo 2. Kapitalna guma na śnieg i lód. Mogę coś o tym powiedzieć bo mieszkam w górach. Często wyjeżdża tam gdzie inni potrzebują już łańcuchy.

Popieram w 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności