Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie z praw fizyki wynika ,że węższa opona to większy nacisk na 1cm2.czyli lepsza przyczepność w zimie, wystarczy popatrzeć na jakich wąskich oponkach popylają kierowcy rajdów zimowych. W mojej karierze kierowcy jeżdziłem na różnych oponach zimowych, jednak jeśli miałbym polecić to stawiałbym na fuldę( jakość za rozsądną cenę ). nie twierdzę że są one najlepsze , ale są dobre. Najlepiej oceniam ( z doświadczenia ) CONTINENTAL ale przy 15'' to zupełnie inny przedział cenowy. Jeśli chodzi o Dębice to takie mamy w firmie, radzą sobie i w błocie i śniegu jednak są troche glośniejsze i szybciej się zużywają.

Najgorsza zimówka w zimie lepsza od najlepszej letniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

generalnie z praw fizyki wynika ,że węższa opona to większy nacisk na 1cm2.czyli lepsza przyczepność w zimie,

 

nie tyle lepsza przeczepnosc co lepiej sobie radzi na sniegu.

na lod to no przykro mi ale nie ma mocnych - chyba ze opona z kolcami, wtedy fajnie sie jezdzi ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłosiol napisał/a:

ponoc to jakis szaj tak jak Debica frigo

 

A zrobiłeś chociaż 100 metrów na tych oponach, że takie rzeczy wypisujesz? Jeżdżę na tych oponach w różnych rozmiarach i różnymi autami od 2001 - w sumie trzy komplety - i nie dam o nich złego słowa powiedzieć. Czasami słyszę krytyczne opinie o Dębicach i wtedy pytam na czym to sznowny krytyk jeździ, spodziewając się co najmniej Uniroyali, Michałów czy Pirelli. A co się często okazuje? Pan krytyk ujeżdża Barumki albo Daytony

??? to nie moja opinia tylko znajomych, nie mialem stycznosci z zadnymi oponami zimowymi bo dopiero od 2 m-cy mam ta Astre...

 

Caly czas myśle, czy kupic uzywki za jakies 350-400 zł ( ok 2 sezony jeszcze pojeżdże chyba ) czy nowki za ok 800 zł ;(

 

Czytam te opinie na necie i sam juz nie wiem.... moze Firestone Winterhawk ??? wszyscy je chwala...

Kazdy chwali to co ma :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone u siebie Firestone Winterhawk 175/70/R13 jak dla mnie rewelacja a przy tym cena rozsądna jeżdżę 2 sezon kilometrów faktycznie nie robie dziesiątek tysięcy rocznie ok 16kkm ale zużycie bardzo małe, polecam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu wy wszyscy tak duzo placicie za opony???

ja kupielm w zeszlym tygodniu nowe FULDY (ultra grip czy jakos tak - nie jestem pewien) - polecil mi kumpel ktory smiga juz na takich 2 sezon a jezdzil tez na innych autach w firmie i twierdzi ze te to najrozsadniejszy wybor

przejechalem prawie 1000km w rozynch warunkach i moim zdaniem sa OK

a palcilem 140zl za sztuka w rozmiarze 175/65R14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu wy wszyscy tak duzo placicie za opony???

ja kupielm w zeszlym tygodniu nowe FULDY (ultra grip czy jakos tak - nie jestem pewien) - polecil mi kumpel ktory smiga juz na takich 2 sezon a jezdzil tez na innych autach w firmie i twierdzi ze te to najrozsadniejszy wybor

przejechalem prawie 1000km w rozynch warunkach i moim zdaniem sa OK

a palcilem 140zl za sztuka w rozmiarze 175/65R14

opony 185/65/15" sa drozsze niz te twoje 14" a te ceny co podałem, czyli 800 zł/komplet to juz z montazem i wywazeniem.... idzie kupic taniej ale i tak montaz i wywazenie ok 50 zł wiec zaoszczedze na oponach 30 zł a i tak zaplace u wulkanizatora jeszcze 50 :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140zl za sztuka w rozmiarze 175/65R14

Typ tych UG moze byc juz powoli wycofywany z produkcji i czasem taka opona jest tansza,bo juz na rynku jest nowy bieznik.Problem moze wyniknac za rok,czy dwa jak trzeba dokupic 1 szt,bo sie rozleciała.Wtedy w necie masz mase ogłoszeń"kupię.......".Cena to nie wszystko.

 

A propo,ostatnio widziałem w tym rozmiarzeDebice Frigo Directional w Biedronce za bodajze 129,tak wiec kolego tez przepłaciłes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko:

mam opony letnie firmy Sava 205/50/16" w mojej Astrze 2 kombi Sport i w specyfikacji auta pisz,ze cisnienie w kolach powinno byc- przod 2,4 a tyl 2,2. Mam tyle ale wydaje mi sie to za malobo jak stane kolami w bok lub podobnie to wydaje mi sie ze powietrza jest za malo, a oczywiscie wszystko sprawdzane na normalnym sprawnym kompresorze z cisnieniomierzem...

 

moze te cisnienie padane przez Opla tyczy sie standardowych opon i felg 195/65/15 " :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłosiol, dobra praktyka każe pompować ciśnienie podane przez producenta + 0,2 bar - czyli w Twoim przypadku 2,6 i 2,4. Sprawdzone przez wiele lat eksploatacji :roll: Jak pompowałem tyle ile zaleca producent, to mi szybciej bieżnik przy krawędziach opony uciekał. Do tego, jak dodasz 0,2 bar, masz mniejsze zużycie paliwa i boki opon mniej pracują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas myśle, czy kupic uzywki za jakies 350-400 zł ( ok 2 sezony jeszcze pojeżdże chyba ) czy nowki za ok 800 zł :roll:

 

Szczerze ja mam używki w spadku po poprzednim włąścicielu ale już na następny sezon kupię nowe. Względy bezpieczeństwa!

 

Co do zakupu używanych to najlepiej zobrazuje historia kumpla [nie jest zasada ale warto ją poznać]

Kupił komplet używanych Pirelli w cenie 280 zł z montażem, wyważyły sie elegancko podjechał kilka kilometrów i nie dał rady dalej jechać tył niemiłosiernie dudnił. Wrócił do sprzedawcy a ten ponownie zdją koła i je jeszcze raz wyważył. Sytuacja nie uległą poprawie następnego dnia znowu wizyta u sprzedawcy, a ten mu odpowiada: przecież kupił Pan używane opony, tak wię czego się spodziwa. Kumpel nie ustąpił i wymienił tył na Continentale. Teraz sobie pluje sobie w brodę , ze nie kupił nowych, w następnym sezonie czeka go ponowny zakup opon, bo te używane mają ok 5 mm bieznika.

 

Kup raz, zapłać więcej, dłuzej pojeżdzisz, bedziesz miał gwarancję!

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności