Skocz do zawartości

Meriva przyśpiesza do 120 km na godzinę a potem ją przycina


Gość wiehu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Jestem posiadaczem Merivy 1.3 cdti (Z13DTJ) rocznik 2007 i jadąc autostradą zauważyłem, że auto przyśpiesza jedynie do 120 km/h i nic więcej. Po sprawdzeniu OPCOMEM nie pokazało żadnego problemu. Auto nie posiada kontroli trakcji a po wyłączeniu kontroli trakcji opcomem w komputerze wskazówka licznika się nie podniosła ale auto śmigało 140 km/h (tak pokazywał opcom).

co jest tego przyczyną proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jaśniej ..?? mówisz, ze auto nie posiada kontroli trakcji .. a potem piszesz, że po wyłączeniu kontroli trakcji ... masło maślane?? Tym opcomem rozumiem, że sprawdziłem tylko silnik (moduł silnika) czy wszystkie inne również??

Co to dokładnie za silnik?? Ile taka meriva z tym silnikiem śmiga normalnie?? możesz te wiadomości jakoś fajnie poukładać aby tworzyły jakąś spójność?? Będzie na pewno łatwiej ci odpowiedzieć i coś doradzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva ma silnik 1.3 CDTI, 75KM, rocznik 2007

Tak jak pisałem auto diagnozowane było OPCOMEM i nie pokazało żadnych błędów.

W czasie jazdy przyśpiesza jedynie do 120 km/h i nie jest to zależne od obrotów silnika.

Auto nie posiada kontroli trakcji ale w komputerze zaznaczona była kontrola trakcji TC/ESP – „występuje”. Po zmianie na „nie występuje” przestał działać prędkościomierz ale OPCOM pokazuje, że można jechać szybciej, bo jechałem 140 km/h

post-21355-0-24664400-1360959942_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój nikt takich blokad nie zakłada ..

62 tyś km w pięć lat .. ?? samochód sprowadzony??

jeżeli tak to jak znam zycie ma 165 tyś km .. to w Polsce norma .. kupowałeś u handlarza, czy w jakimś salonie Opla

czy na Opcomie w parametrach masz jakiś parametr mowiący o wartości zapchania filtra czastek stałych .. ??

masz w ogóle taki filtr w swoim aucie ..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra filtra cząstek stałych nie ma, a przebieg jest faktycznie taki.

Znam to auto od dnia kiedy gość go kupił w salonie i bardzo mało nim jeździł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba sprawdzić w czasie jazdy z podłączonym kompem .. co się dzieje .. czy dawka jest za mała .. czy doładowanie .. czy jakiś inny problem .. zdalnie nikt Ci tego nie naprawi ..

trzeba ściągnąć dane w czasie jazdy i wtedy zobaczyć co się dzieje .. jeżeli nie ma błędów i innych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności