Skocz do zawartości

Corsa - nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale w zeszłym miesiącu po deszczu, po myjni, a raz przy pogodzie bezdeszczowej nie chciał zapalić. Kontrolki się paliły, była kompletna cisza. Rozrusznik nie kręci. No i w zimę w zeszłym roku było to samo. Zapalał sam dopiero po 4-5 godzinach, zarówno po staniu w garażu jak i na dworze.
zibi, wypadłeś z obiegu ?? :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokos -nie wypadłem napisała też :[shadow=orange]jak wyłączę silnik to często nie chce ponownie [/shadow]z[shadow=orange]apalić [/shadow].Moim zdaniem wilgoć ma wpływ przy uruchomieniu ,a nie póżniej.Obstawiam rozrusznik

 

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 21:34 ]

Nie wiemy jeszcze ,czy anna ma immobilizer.To też jest możliwa przyczyna problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od razu po myjni odpalił, ale jak go potem zgasiłam i postał chwilę to już nie chciał zapalić. A dzisiaj w upalna pogode też nie chciał odpalić w pobliżu ujęcia wody oligocenskiej. to juz drugi raz w tym miejscu przy ładnej pogodzie. Albo przypadek albo siły nieczyste. Po kilku godzinach oczywiście odpalił bez problemu.

W przyszły wtorek idę do mechanika, żeby podłączył corsę do komputera i sprawdził co się dzieje. Zobaczymy. Całe szczęście mechanik jest całkiem niezły i całkiem niedrogi jak na warszawskie warunki i przynajmniej masz wrażenie, że cię nie oszukuje. Bo opel serwis zaśpiewał za samą diagnozę 120zł, a za rozrusznik 400zł. Pewnie za robociznę chcieliby drugie tyle.

 

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 23:00 ]

Immobilizera nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisane mi wychodzi na rozruszniki kopułke bo jesli nawet za pierwszym razem ci zaciagnie to znaczy ze masz ustawione chwilowo na suchych miejscach w kopulce styki a nastempnie na rozruszniku tez szczotki suche ale po przekreceniu juz sie zmacza i w tym momencie nie ma przekazywania.Cos takiego mi wyszlo teraz z tego opisu al eto si eokaze co powie mechanior, a na opel serwis to ja bym nie liczyl :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Tylko nie rozumiem jak może wyskoczyć błąd od rozrusznika.

Przekręcam kluczyk-sprawdzanie czujników, pompa.

Przekręcam dalej, na rozruch-rozrusznik stoi, czyli komp "myśli", że kluczyk jest w pierwszym położeniu i nie pokazuje błędów.

Przewód ze stacyjki na rozrusznik nie idzie nawet przez bezpiecznik, tak, że komp nic nie "wie", czy chcę odpalić, czy nie.

Tak myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy elektryk mówi,że jak nie świeci check to komp nie wykryje błędu ,a po 20 odpaleniu i tak się kasuje .Problem anny nie ma nic wspólnego z kompem.Podsumuję ,żeby była jasność;rozrusznik ,wilgoć,akumulator ,a może stacyjka.Żeby był jakiś dzwięk po przekręceniu klucza skłaniałbym się w stronę aku i rozrusznika ,a tak to może jednak stacyjka.Na początek wystarczy dorobić nadwymiarowy kluczyk-koszt 12 zł. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności