Skocz do zawartości

Osłona silnika - ktoś ma? Warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość chudy_00

Witam.

Zastanawiam się nad zamontowaniem osłony pod silnik. I myślę o tym z kilku powidów:

- trudnione wejście niechcianym gościom, które sie grzeją pod maską i zostawiają resztki po melanżu,

- być może lepsze wygłuszenie wozu,

- w zimie silnik może się w końcu zacznie szybciej nagrzewać,

- no i czystrza komora.

 

I właśnie tu pojawia się moje pytanie; czy może ktoś z Was posiada takową osłonę pod silnikiem i czy któreś z wymienionych powodów jest przy jej pomocy rozwiązany?

 

 

Opinie i porady mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość popencjusz

Ja u siebie nie mam osłony. Jeżdżę tak prawie 4 lata. Fakt jest głośniej. Wymieniałem już rolki na pasku wieloklinowym. Pewnie to wina kurzu i błota które się dostają. Chciałem nawet zakładać ale zbieram się do tego już rok i jakoś ciągle brakuje czasu. W poprzednim aucie założyłem zamiennik i ciągle były z nim problemy. Pierwszy był z dopasowaniem przy zakładaniu a pozostałe przy eksploatacji zwłaszcza zimą. Ciągle się obrywał i pękał. Także jak Będziesz montował to tylko oryginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona to świetna rzecz. Chroni osprzęt silnika i paski. Zakładaj i się nie zastanawiaj. Kupowałem polskiego producenta Rezaw-Plasy z tworzywa HDPE. Nie kupuj z PVC bo pękają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiennik i jest ok

- czysta komora

- troszke ciszej

- ochrona paskow i osprzetu

 

cieplej sie nie robi i tak wolno sie nagrzewa (1,7cdti)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o silniki 1.7 .. CDTI .. polecam jak najbardziej; niestety wszystkie testy jakie były robione na silnikach 1.7 CDTI (110 i 125 KM) miały pokrywę pod silnikiem. Kiedy ją okroili zaczęły się problemy z turbosprężarką i chłodnicą spalin .. blokowały się siłowniki z powodu rdzy.

Więc do tego co piszecie dochodzą jeszcze aspekty podane przeze mnie .. ja uważam, że warto :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Kupiłem autko bez osłony. Odżałowałem tę parę groszy i kupiłem -jest troszę ciszej. Pytałem znajomego mechanika - mówił że dobrze zrobiłem ze względu na ochronę osprzętu w komorze silnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja zalozylem do benzyny tez firmy Rezaw-Plast. Do tego zestaw srubek. Zreszta do dzialu zrob to sam na forum dodalem zdjecia co i jak.

Ja mam jeszcze zalozone wygluszenie/ocieplenie na maske, nie oplowskie tylko takie specjalne na metry. Testy tej zimy mowia same za siebie. Silnik nagrzewa sie super szybko, widze to po przelaczaniu sie na gaz. Do tego komora silnika czysciutka. Wczesniej juz by byla cala ochlapana. Ogolnie baaardzo polecam. Jesli chodzi o dzwiek to ja roznicy nie widze - nie jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności