Skocz do zawartości

kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem + abs.


Gość damcar

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

 

dopiero co naprawiono w corsie problemy z silnikiem a tu nowy problem. Dzisiaj w trakcie manewrowania na parkingu od razu zapaliła się kontrolka kierownicy oraz abs. Nie mam wspomagania - pomocy. Dziwne że hurtowo świeci kontrolka abs. Czy ktoś miał podobne problemy. Po miesącu użytkowania mam dosyć tego samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwariuję - dzisiaj jadąc do pracy najpierw zgasła dioda kierownicy i wspomaganie wróciło, potem zgasiłem silnik i pownownie zapaliłem to także kontrolka abs-u także zgasła (dodam że abs działał normalnie nawet jak kontrolka się paliła). Teraz wszystko działa - co Wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwariuję - dzisiaj jadąc do pracy najpierw zgasła dioda kierownicy i wspomaganie wróciło, potem zgasiłem silnik i pownownie zapaliłem to także kontrolka abs-u także zgasła (dodam że abs działał normalnie nawet jak kontrolka się paliła). Teraz wszystko działa - co Wy na to?

zakładam, że masz ładowanie .. choć nic nie pisałeś. Mam nadzieję, że nie sugerowałeś się kontrolką ładowania .. bo ta czasami zapala się kiedy akum jest totalnie pusty (wiele osób mi to już mówiło).

Najlepsze rozwiązanie .. tak jak sugeruje popencjusz .. komputer i analiza błędów we wszystkich modułach .. a potem dopiero próba rozwiązania problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że masz ładowanie .. choć nic nie pisałeś. Mam nadzieję, że nie sugerowałeś się kontrolką ładowania .. bo ta czasami zapala się kiedy akum jest totalnie pusty (wiele osób mi to już mówiło).

Najlepsze rozwiązanie .. tak jak sugeruje popencjusz .. komputer i analiza błędów we wszystkich modułach .. a potem dopiero próba rozwiązania problemu.

 

dziękuję za sugestie, tak na świeżo: w czasie jazdy kontrolki sie wyłanczają (wtedy wspomaganie działa bez zarzutów) ,w czasie jazdy co jakiś czas się włanczają kiedy chcą chociaż zauwazyłem że przy gwałtownym ruchu kierownicy bład wspomagania włancza się natychmiast. Po podłączeniu pod kompa pokazuje błąd U2143 - BŁĄD CZUJNIKA SKRĘTU KĄTA KIEROWNICY czy jakoś tak... Dodam także że gdy błąd wspomagania jest aktywny nie mozna połączyć się z komputerem.

Edytowane przez damcar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten błąd występuje? Kiedy zmieniałeś płyn wspomagania?

 

samochód nabyłem z przebiegiem 130 tys km - przebieg pewny bo salonowe auto. Nie zmieniałem płynu i nie sprawdzałem poziomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności